RU

Мінфін: Держбюджет не готовий компенсувати борги за "зеленим" тарифом – документ

02.11.2020, 12:11
Мінфін: Держбюджет не готовий компенсувати борги за
Фото: depositphotos.com

Міністерство фінансів не бачить можливості закласти до видатків державного бюджету на 2021 рік компенсацію "зеленого" тарифу виробникам відновлювальної енергії. Про це йдеться в звіті міністерства, який потрапив у розпорядження видання Бізнес.Цензор.

Міністерство рекомендує відмовитися від пропозиції міністерства енергетики випустити облігації внутрішньої держпозики (ОВДП) на суму 9 млрд грн для компенсації боргів перед виробниками електроенергії з поновлюваних джерел, які були утворені до 1 серпня 2020 року.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

"Зазначені пропозиції не можуть бути підтримані, оскільки збільшення внутрішніх запозичень може призвести до розбалансування державних фінансів і зниження кредитних рейтингів України", – йдеться в документі Мінфіну.

Міністерство також не підтримує рекомендацію Міненергетики закласти в держбюджет 3,86 млрд грн на фінансову підтримку держкомпанії Гарантований покупець.

Виносячи подібну пропозицію, Міненергетики не вказує джерела збалансування держбюджету, йдеться в звіті Мінфіну.

Водночас, Міністерство фінансів рекомендує Міненергетики та НКРЕКП підготувати пропозиції щодо зміни законодавства, яке регулює функціонування ринку електроенергії, "для ліквідації кризових явищ і боргів на ринку електроенергії і його збалансованого функціонування без залучення коштів державного бюджету", – йдеться в доповіді Мінфіну.

На 1 жовтня загальна заборгованість Гарантованого покупця становить 33,7 млрд грн, з яких 24,8 млрд грн – перед виробниками "зеленої" енергії, 8,9 млрд грн – перед держкомпаніями Енергоатом і Укргідроенерго, нагадує видання.

  • 18 вересня Антикризовий енергетичний штаб при Кабінеті міністрів вирішив погасити борг Гарантованого покупця за "зеленим" тарифом за рахунок держбюджету і випуску облігацій внутрішньої державної позики (ОВДП).
  • За прогнозами Гарантованого покупця, до кінця 2020 року дефіцит коштів держкомпанії для компенсації "зеленого" тарифу складе 18,8 млрд грн. Основне джерело дефіциту – низькі розрахунки з боку держкомпанії Укренерго, яка повинна покривати за рахунок тарифу на передачу електроенергії дефіцит коштів "Гарантованого покупця".
  • 29 жовтня Укренерго повідомило, що за підсумками січня-вересня негативний фінансовий результат компанії склав 28,6 млрд грн і 86% цієї суми (24,7 млрд грн) – компенсація витрат на виконання спеціальних обов'язків (ПСО), зокрема, для населення і на покриття "зеленого" тарифу ДП "Гарантований покупець".


Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини