RU

Міненерго просить Раду стабілізувати ринок і зупинити імпорт електроенергії

17.06.2020, 11:50
Міненерго просить Раду стабілізувати ринок і зупинити імпорт електроенергії - Фото
Ольга Буславець (Фото: Мінекоенерго/Facebook)

У Верховній Раді зареєстрований законопроект Міністерства енергетики про зміни до закону про ринок електроенергії, повідомляє прес-служба Міненерго.

Документом передбачене продовження терміну зобов'язання діючих постачальників універсальних послуг постачати електричну енергію побутовим і малим побутовим споживачам. Разом із тим, проведення конкурсу з визначення постачальника універсальних послуг відкладається на рік.

За словами в. о. міністра енергетики Ольги Буславець, це необхідно, щоб домогосподарства і невеликі непобутові споживачі - перукарні, кафе - мали стабільне електропостачання. Вона пояснила, що карантин "і ряд інших причин" завадили провести конкурс на постачальників.

Також законопроектом пропонується продовжити на рік зобов'язання чинного постачальника "останньої надії", з відповідним перенесенням конкурсу.

Низка норм документа спрямована на стабілізацію ринку електроенергії, повідомляють у Міненерго.

"ДП "Гарантований покупець" отримає можливість продавати електроенергію за двосторонніми договорами, що поліпшить фінансову ситуацію. НАЕК "Енергоатом" зможе збільшити кількість електроенергії, що реалізується за двосторонніми договорами, що позитивно позначиться не тільки на фінансовому стані держкомпанії, але і дасть можливість промисловим споживачам купувати енергію за нижчою ціною", - сказано в повідомленні.

Проект також містить норми про тимчасове призупинення імпорту електроенергії з держав, які не є членами Енергетичного Співтовариства.

"Імпорт можливий лише при забезпеченні паритету на суміжних ринках: якщо Україна імпортує електроенергію, то вона повинна мати можливість і експортувати її в рівних умовах", - зазначає Буславець.

Також документом пропонується спростити процедуру проведення конкурсу на будівництво нових генеруючих потужностей.

  • 10 червня український уряд і дві з трьох асоціацій виробників відновлюваної енергетики підписали Меморандум про взаєморозуміння. Інвестори погодилися на добровільну реструктуризацію "зелених" тарифів. Для сонячних електростанцій зменшення тарифів передбачене на 15%, для вітрових - на 7,5%. Щоб норми меморандуму вступили в силу, потрібно прийняти відповідні зміни до законодавства.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини