RU

Міненерго просить Кабмін скасувати плату за приєднану потужність

08.10.2020, 16:10
Міненерго просить Кабмін скасувати плату за приєднану потужність - Фото
Фото: пресслужба Укренерго

Міністерство енергетики ініціює скасування плати за приєднану потужність для зниження вартості процедури приєднання до мереж операторів систем розподілу (ОСР). Відповідний лист з пропозицією очільниця Міненерго Ольга Буславець надіслала прем'єр-міністру  Денису Шмигалю, повідомила пресслужба міністерства.

Реалізація ініціативи передбачає, що замовники приєднань будуть оплачувати виключно вартість будівництва лінії електропередачі до власних електроустановок, а плата за приєднану потужність буде скасована.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

При цьому підстанційна складова в повному обсязі буде реалізовуватися за кошти ОСР, які будуть передбачені спеціальним розділом інвестиційних програм.

"Саме спрощення процедури приєднання до мереж ОСР і зниження її вартості безпосередньо впливає на легкість ведення бізнесу в нашій країні і відповідне місце України в світовому рейтингу Doing Business, яка зараз займає 64 місце серед 190 країн, зокрема, через тривалість процедури будівництва енергетичних об'єктів і їх значної вартості", – відзначили в Міненерго.

За даними відомства, середня вартість стандартного приєднання до електромереж становить 1,25 тис. грн/кВт в сільській місцевості і 1,08 тис. грн/кВт – в місті. Ставка за нестандартне приєднання (підстанційна складова) до мереж становить в середньому 1,747 тис. грн/кВт. При цьому тривалість нестандартного приєднання може досягати 350 днів.

"Такі умови приєднання електроустановок стримують залучення нових інвестицій, створення нових підприємств і, відповідно, робочих місць. Фінансовим ресурсом для зменшення плати за приєднання, а також відновлення наявної мережевої інфраструктури і її перспективного розвитку повинна стати ефективна методологія стимулюючого тарифоутворення", – пояснили в міністерстві.

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини