RU

Міненерго планує знизити "зелений" тариф без пролонгації - Буславець

18.05.2020, 16:19
Міненерго планує знизити
Ольга Буславець (Фото: прес-служба Кабміну)

Міністерство енергетики та захисту навколишнього середовища в переговорах з інвесторами в поновлювані джерела енергії (ВДЕ) має намір домовитися про реструктуризацію "зеленого" тарифу без пролонгації терміну виплат. Про це повідомила в.о. міністра енергетики та захисту навколишнього середовища Ольга Буславець в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.

Читайте нас у Telegram: перевірені факти, тільки важливе

За її словами, зараз усі розглянуті варіанти реструктуризації передбачають такі заходи, як: зниження "зеленого" тарифу, введення повної фінансової відповідальності за небаланси, припинення будівництва нових об'єктів у рамках діючої системи підтримки розвитку зеленої генерації, надання системному оператору права безоплатно протягом певної кількості годин обмежувати вироблення "зеленої" електроенергії.

При цьому Буславець не деталізувала існуючі варіанти, зазначивши, що остаточні умови реструктуризації будуть обговорюватися на фінальній дискусії. "На даному етапі я б утрималася від конкретних цифр і не акцентувала увагу саме на зниженні "зеленого" тарифу з однієї простої причини: всі вище означені заходи, що будуть закладені в зміни умов підтримки ВДЕ, так чи інакше призводять до зниження доходів цих станцій" , уточнила в.о. глави Мінекоенерго.

Вона зазначила, що на всі заходи інвестори в основному згодні, без пролонгації терміну підтримки після 2030 року. "Ми будемо намагатися знизити тариф, але при цьому не продовжувати термін його дії", - сказала Буславець. І наголосила, що головне завдання фінальної зустрічі з інвесторами - домовитися про добровільну реструктуризацію, щоб уникнути ризиків арбітражних розглядів.

Буславець також додала, що після підписання меморандуму, умови якого ляжуть в основу відповідного законопроекту щодо врегулювання ситуації, відомство приступить до обговорення варіантів погашення перед інвесторами у ВДЕ заборгованості, що накопичилася в сумі 9 млрд грн за вироблену електроенергію.

Читайте також: Королі "зеленого" тарифу. Топ-10 найбільших інвесторів у відновлювану енергетику України

Приєднуйтесь до Instagram Liga.net - тут тільки те, про що ви не можете не знати

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини