RU

Мінекономіки зафіксувало уповільнення падіння ВВП в січні-лютому

08.04.2020, 11:22
Мінекономіки зафіксувало уповільнення падіння ВВП в січні-лютому - Фото
Фото: depositphotos.com

Реальний валовий внутрішній продукт (ВВП) України в січні-лютому скоротився на 0,2%. Про це йдеться в огляді Департаменту стратегічного планування та макроекономічного прогнозування Міністерства розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України.

Читайте нас в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Відзначається, що в лютому скорочення зведеного індексу виробництва товарів і послуг за основними видами економічної діяльності (ЗІВ) склало 1,8% проти 2,6% в січні. На це вплинуло зростання у внутрішній торгівлі та сільгоспвиробництві, уповільнення падіння в промисловості і транспорті, а також додатковий день у лютому.

При цьому в огляді відзначають, що деякі галузі в лютому почали відчувати негативний вплив поширення в світі COVID-19 (зокрема, металургія і авіатранспорт).

Для збільшення натисніть на зображення

Серед ключових факторів, які впливали на економічну активність, в Мінекономіки називають: зниження попиту на енергоресурси на тлі теплих погодних умов (промисловість); низьку кон'юнктуру на світових ринках сталі (промисловість); низький попит на природний газ в країнах ЄС (трубопровідний транспорт); зростання купівельної спроможності населення (торгівля).

У Мінекономіки також прогнозують, що пандемія коронавірусу, яка спровокувала зміни трендів розвитку світової економіки, падіння цін на світових сировинних ринках, а також карантин і режим надзвичайної ситуації в Україні матимуть серйозні наслідки для виробничої сфери та економіки в цілому, особливо в I півріччі.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

  • За даними Держстату, зростання ВВП України в 2019 році сповільнилося до 3,2%. Номінальний ВВП склав 3974,6 млрд грн, а в розрахунку на одну людину - 94 570 грн.
  • У Мінекономіки в січні 2020 року зафіксовано перше падіння економіки з 2016 року - ВВП України скоротився на 0,5%.
  • Згідно з оновленим прогнозом Кабінету міністрів, в 2020 році падіння ВВП складе 4,8% (проти падіння на 3,9%, яке прогнозувалося раніше), інфляція прискориться до 11,6% (проти 8,7%). Детальніше читайте тут.

Читайте російською: Минэкономики зафиксировало замедление падения ВВП в январе-феврале

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини