RU

Мінекономіки пропонує скасувати акциз на натуральні вина

23.10.2020, 20:26
Мінекономіки пропонує скасувати акциз на натуральні вина - Фото
Ілюстративне фото (Фото: Lex Van Lieshout/EPA)

Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства пропонує виключити натуральні вина без додавання спирту з підакцизних товарів і не маркувати такі вина марками акцизного податку. Про це йдеться в законопроєкті, опублікованому на сайті Мінекономіки.

У законопроєкті пропонується виключити з підакцизних товарів неігристі вина, виноградне сусло і зброджені напої, якщо вміст етилового спирту в них вище 1,2%, але нижче 15%.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

"Абсурдним за своєю суттю є той факт, коли ставка акцизу становить 0,01 грн за літр, а акцизна марка коштує 0,19 грн", – йдеться в пояснювальній записці до законопроєкту.

При цьому, для товарів пивної продукції відсутня вимога нанесення акцизної марки. У країнах ЄС натуральні виноградні вина не підлягають маркуванню марками акцизного податку. Самі ж такі вина відносяться до групи харчових продуктів, а не алкогольних напоїв, зазначають у Мінекономіки.

Законопроєктом також пропонується зняти обмеження на використання куплених плодів, ягід, винограду та меду для малих виробництв виноробної продукції.

Мінекономіки пропонує дозволити розлив продукції із вмістом спирту не більше 8,5% у металеві бляшанки із харчового алюмінію. Стосується це виноробної продукції, зброджених напоїв, отриманих у результаті натурального бродіння фруктових, ягідних і фруктово-ягідних соків.

Мінекономіки пропонує також замість щомісячної встановити річну звітність про обсяги виробництва та/або обігу спирту й алкогольних напоїв.

У відомстві заявили, що поточна щомісячна звітність, яку готують малі виробники, не несе жодного податкового навантаження і за суттю є статичною. При цьому процеси її оформлення занадто складні і тривалі.

  • У квітні 2019 року Європейська бізнес асоціація звернулася до Кабінету міністрів із пропозицією скасувати марку акцизного податку на неміцні вина. В асоціації сумнівалися, що марка акцизного збору була ефективним інструментом у боротьбі з фальсифікованим алкоголем.
  • 8 жовтня стало відомо, що з 2021 року Україна запровадить нульове мито на вино, імпортоване з ЄС. Зараз імпорт вина в Україні в 11 разів перевищує експорт.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Александр Мясищев
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини