RU

Мінекономіки прогнозує негативну динаміку ВВП в першому кварталі

11.03.2021, 10:46
Мінекономіки прогнозує негативну динаміку ВВП в першому кварталі - Фото
Ілюстративне фото: Єлизавета Сергієнко/пресцентр НБУ

Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства оцінює скорочення ВВП в січні 2021 року на рівні 2,6-2,8% проти січня 2020 року. Відомство прогнозує збереження негативної динаміки ВВП в першому кварталі. Про це йдеться в січневому огляді економічної активності.

У Мінекономіки відзначили, що обмеження січневого локдауну викликали певне уповільнення виробничої активності більшості суб'єктів економічної діяльності.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

За даними міністерства, в січні економічна активність промисловості впала на 4%:

– добувна промисловість – 3%;
– металургія – 3,9%;
– переробна промисловість – 6,5%;
– машинобудування – 9,8%;
– текстильна промисловість – 15,2%.

Що стосується металургії, то зниження показників міністерство пояснює високою конкуренцією і протекціонізмом у традиційних для української металургії країнах-експортерах.

Позитивні результати показали тільки енергетика і фармацевтика – зростання на 3,2% і 21,4% відповідно.

Зведений індекс виробництва (ЗІВ) в січні впав на 4% проти падіння на 2,5% в січні 2020 року. Основний негативний внесок в динаміку ЗІВ внесли промислове виробництво, будівництво та сільське господарство.

Мінекономіки прогнозує, що в першому кварталі 2021 року негативна динаміка ВВП збережеться за рахунок продовження адаптивного карантину до кінця квітня.

"Водночас злагоджені дії уряду і Нацбанку щодо продовження здійснення економічних реформ і реалізації заходів із підтримки бізнесу і населення, а також початок запуску вакцинації можуть мінімізувати це падіння і забезпечити кращі результати за підсумками першого кварталу", – додали в міністерстві.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини