RU

Мінекономіки оцінило падіння ВВП у третьому кварталі – 3,6%

05.11.2020, 16:37
Мінекономіки оцінило падіння ВВП у третьому кварталі – 3,6% - Фото
Ілюстративне фото: depositphotos.com

Спад валового внутрішнього продукту України за підсумками третього кварталу 2020 року склав 3,6% до аналогічного періоду 2019 року (р/р), а за січень-вересень поточного року – 5,5% р/р. Таку оцінку опублікувало Міністерство розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України, пише Інтерфакс-Україна.

"За підсумками дев'яти місяців 2020 року скорочення зведеного індексу виробництва (ЗІВ) сповільнилося і склало 6,2% (6,5% за вісім місяців 2020 року). Відповідно зменшення обсягів ВВП Мінекономіки оцінює на рівні 5,5% (на рівні 3,6% в третьому кварталі 2020 року)", – повідомляється в Огляді економічної активності.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Відомство нагадує, що раніше за підсумками дев'яти місяців 2020 року очікувалося падіння ВВП на 6,5% р/р.

Відповідно до огляду, міністерство залишило незмінним прогноз падіння ВВП за підсумками 2020 року – на рівні 4,8% р/р, а також прогноз зниження ВВП в четвертому кварталі на 3% р/р.

Відповідні прогнози зберігаються за умови, що ситуація з рівнем захворюваності до кінця року як в Україні, так і в світі значно не погіршиться, а також не відбудеться посилення превентивних заходів, зокрема не буде встановлений жорсткий тривалий карантин на значній території України.

Відзначається, що окремим фактором впливу на ВВП до кінця року є спадна динаміка в сільському господарстві, зокрема в рослинництві, на тлі низького врожаю зернових і олійних культур, а також овочів і фруктів.

Мінекономіки вказало, що за умови тривалого локдауну в Україні та світі падіння ВВП в четвертому кварталі може виявитися значно гіршим за прогнозне і скласти 6% р/р. Як наслідок, при таких умовах скорочення економіки за підсумками року може досягти 5,6% р/р.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Наталия Софиенко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини