RU

Міжвідомча комісія відмовилася розслідувати імпорт палива з Росії

25.06.2020, 11:14
Міжвідомча комісія відмовилася розслідувати імпорт палива з Росії - Фото
Фото: facebook.com/Ukrzaliznytsia

Міжвідомча комісія з питань міжнародної торгівлі (МКМТ) відхилила заяву Укртатнафти, Укрнафти і Укргазвидобутку про проведення антисубсидиційного розслідування щодо імпорту дизельного палива і скрапленого газу з Росії. Про це пише Enkorr із посиланням на оприлюднене 25 червня в Урядовому кур'єрі рішення комісії.

"Комісія встановила, що зазначені в скарзі докази не є достатніми для відкриття антисубсидиційного розслідування щодо імпорту до України окремих продуктів переробки нафтової сировини (дизпалива і зрідженого газу) з Російської Федерації", - йдеться в повідомленні МКМТ.

Рішення комісії набирає чинності з дня доведення його до відома заявників.

  • У січні компанії, які контролює Коломойський і Нафтогаз, запропонували ввести мита на дизель та скраплений газ із Росії. Тоді вони стверджували, що частка російського ДП в загальному імпорті досягла 47%, а зрідженого газу - 55%, при цьому істотно скоротилася частка постачання з Білорусі, Литви, Польщі.
  • Раніше Укртатнафта вимагала заборонити імпорт нафтопродуктів із Білорусі.
  • У травні глава Нафтогазу Андрій Коболєв нагадав Мінекономіки, про прохання трьох українських виробників ввести мита на дизпаливо і газ із Росії.

Акціонерами Укртатнафти є Нафтогаз (43,05%) і група Приват Ігоря Коломойського. Оперативне управління - у приватних акціонерів.

Мажоритарним акціонером Укрнафти також є Нафтогаз, але Приват, у якого 42% акцій, має на неї паритетний вплив.

Укргазвидобування входить до групи Нафтогаз і є найбільшим видобувачем природного газу і газового конденсату в Україні.

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини