RU

Міжнародні резерви в травні скоротилися. Що визначало динаміку

07.06.2021, 15:05
Міжнародні резерви в травні скоротилися. Що визначало динаміку - Фото
Фото: пресслужба Нацбанку

У травні міжнародні резерви України скоротилися на 0,6% – до $27,8 млрд. Причина – погашення зовнішніх і внутрішніх зобов'язань держави, які були частково компенсовані валютними надходженнями на користь уряду. Про це повідомляє пресслужба Національного банку.

Що визначало динаміку резервів

Операції з управління держборгом. Загальний обсяг платежів уряду з обслуговування і погашення держборгу в іноземній валюті склав $650,6 млн (у еквіваленті). Зокрема, $529,3 млн були спрямовані на обслуговування та погашення внутрішніх державних облігацій, інші – на виконання інших зобов'язань держави в іноземній валюті. Водночас валютні надходження на користь уряду склали $417,9 млрд, з них $354,3 млн – від розміщення ОВДП. Крім того, в травні НБУ і уряд сплатили $64,3 млн на користь МВФ.

Переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). Минулого місяця їхня вартість збільшилася на $136,8 млн.

Міжбанківський валютний ринок у травні був збалансованим, тому НБУ не проводив валютні інтервенції.

Регулятор зазначає, що поточний обсяг резервів покриває 4,2 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань та поточних операцій уряду і НБУ.

Хочеш автоматизувати свою роботу? Понад 50 інструментів для бізнесу, юристів і бухгалтерів у LIGA360. Спробуй з тестовим доступом.
  • У квітні резерви зросли на 3,6% (або $1 млрд) і на 1 травня становили $28 млрд. Зростання було забезпечене валютними надходженнями і переоцінкою фінансових інструментів.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес-новини

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини