RU

Міжнародні резерви України зросли до рівня 2012 року

07.07.2020, 14:37
Міжнародні резерви України зросли до рівня 2012 року - Фото
Фото: прес-служба НБУ

Станом на 1 липня міжнародні резерви України перевищили $28,5 млрд (в еквіваленті), що на 12,4% більше, ніж місяцем раніше. Про це повідомляє прес-служба Національного банку.

У НБУ відзначають, що останній раз на такому рівні вони перебували восени 2012 року. Зростання резервів регулятор пов'язує із надходженням першого траншу за новою програмою з Міжнародним валютним фондом і пов'язаного фінансування, а також із нарощуванням купівлі валюти на міжбанківському валютному ринку.

НБУ виділяє такі чинники, що вплинули на динаміку резервів у червні:

1) надходження міжнародного фінансування та операції уряду з управління держборгом. Перший транш від МВФ склав $1,5 млрд спеціальних прав запозичень (SDR) або майже $2,08 млрд за новою програмою Stand-By; пов'язане офіційне фінансування від Євросоюзу - 500 млн євро. Крім цього, уряд розмістив ОВДП, номіновані у валюті, на 353,3 млн євро. При цьому на обслуговування і погашення держборгу в іноземній валюті спрямовано майже $1,2 млрд (в еквіваленті);

2) операції НБУ на міжбанку. Пропозиція валюти з боку бізнесу продовжувала перевищувати попит, тому Нацбанк викуповував надлишок і поповнював резерви. У червні НБУ викупив $1155 млн. Інтервенції з продажу валюти не проводилися;

3) переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості та курсів валют). Минулого місяця їх вартість збільшилася на $154 млн (в еквіваленті).

У НБУ відзначають, що обсяг міжнародних резервів покриває 4,8 місяців майбутнього імпорту і цього достатньо для виконання зобов'язань України та поточних операцій уряду й Нацбанку.

Підписуйтесь на розсилки Liga.net - тільки головне у вашій пошті

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини