RU

Міжнародні резерви України скорочуються четвертий місяць поспіль

07.04.2021, 14:14
Міжнародні резерви України скорочуються четвертий місяць поспіль - Фото
Фото: пресслужба НБУ

Міжнародні резерви України в березні зменшилися на 5% і на 1 квітня склали $27,03 млрд проти 27,8 млрд на початок березня. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Як пояснили в НБУ, скорочення відбулося через значні обсяги погашення зовнішніх і внутрішніх зобов'язань держави, але частково вони були компенсовані валютними надходженнями на користь уряду.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Що вплинуло на динаміку резервів у березні

– Операції з управління державним боргом.

Загальний обсяг платежу уряду з обслуговування і погашення держборгу в іноземній валюті склав майже $1,3 млрд (в еквіваленті). Зокрема, $570,5 млн було направлено на обслуговування ОВДП, $325,2 млн – на обслуговування і погашення ОВДП, інші – на виконання інших зобов'язань держави в іноземній валюті.

Водночас валютні надходження від розміщення ОВДП склали $473,7 млн. Крім того, в березні було виплачено на користь Міжнародного валютного фонду $508,2 млн (у еквіваленті).

– Переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют).

Минулого місяця їхня вартість зменшилася на $250,3 млн (у еквіваленті).

– Операції НБУ на міжбанківському валютному ринку.

Більшу частину місяця валютний ринок був практично збалансованим. Водночас в окремі дні на ринку спостерігалася надлишкова пропозиція валюти, що дозволило НБУ поповнити резерви на $50,5 млн.

У НБУ відзначили, що поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,3 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Нацбанку.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини