RU

Міжнародні резерви скоротилися до $26,1 млрд. У НБУ назвали причини

06.11.2020, 16:45
Міжнародні резерви скоротилися до $26,1 млрд. У НБУ назвали причини - Фото
Нацбанк України (Фото: depositphotos.com)

За жовтень 2020 року міжнародні резерви скоротилися на 1,5% до $26,1 млрд. Про це повідомляє пресслужба Національного банку України.

Скорочення міжнародних резервів у жовтні відбулося в результаті погашення зовнішніх і внутрішніх зобов'язань держави і проведення валютних інтервенцій НБУ для згладжування курсових коливань на валютному ринку, говориться в повідомленні.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Нацбанк відзначає три фактори, що впливали на динаміку резервів у жовтні.

Перший – операції уряду щодо управління зовнішнім боргом. На обслуговування зовнішнього гарантованого і державного боргу було витрачено $381 млн. Із них: $213,3 мільйонів на погашення внутрішніх держоблігацій (ОВДП), номінованих в іноземній валюті, $78 млн – на обслуговування єврооблігацій. Водночас, валютні надходження на адресу уряду склали $188 млн.

Другий – операції НБУ на міжбанківському валютному ринку. Для згладжування курсових коливань Нацбанк провів кілька інтервенцій загальною сумою $191 млн.

Третій фактор – переоцінка фінансових інструментів внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют. У жовтні їхня вартість зменшилася на $1,1 млн.

"Поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,4 місяці майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду і Національного банку", – говориться в повідомленні НБУ.

  • 7 жовтня НБУ повідомив, що міжнародні резерви України скоротилися на 8,7% і склали $26,5 млрд за підсумками вересня.
  • 22 жовтня НБУ оприлюднив прогноз динаміки обсягу міжнародних резервів на період 2020-2022 років. До кінця 2020-го міжнародні резерви Національного банку України становитимуть $29,1 млрд. Ще в липні Нацбанк прогнозував до кінця року обсяг резервів на рівні 29,8 млрд. У 2021 році НБУ прогнозує обсяг міжнародних резервів на рівні $29,5 млрд замість прогнозованих раніше $32,7 млрд. У 2022 році резерви повинні скласти $28,8 замість раніше очікуваних $32,7 млрд.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Роман Брыль
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини