RU

Міжнародні резерви продовжують скорочуватися: що вплинуло на динаміку

05.03.2021, 19:42
Міжнародні резерви продовжують скорочуватися: що вплинуло на динаміку - Фото
Фото: пресслужба НБУ

Станом на 1 березня 2021 року міжнародні резерви України за попередніми даними склали $28,5 млрд. Про це свідчать дані Національного банку України (НБУ).

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес у Facebook: головні бізнес новини

Як повідомляє пресслужба НБУ, в лютому резерви зменшилися на 1% з урахуванням погашення зовнішніх і внутрішніх зобов'язань держави, що були частково компенсовані за рахунок валютних надходжень на користь уряду й інтервенцій НБУ на валютному ринку.

Міжнародні резерви продовжують скорочуватися: що вплинуло на динаміку

Що вплинуло на динаміку резервів у лютому

1. Операції з управління держборгом.

Валютні надходження на користь уряду від розміщення ОВДП у лютому склали $456,7 млн. У той же час загальний обсяг платежу уряду з обслуговування і погашення держборгу в іноземній валюті становив $633,9 млн. Також у лютому уряд і НБУ виплатили $213,1 млн ( в еквіваленті) на користь МВФ.

2.Операціі НБУ на міжбанківському валютному ринку.

На початку лютого пропозиція на валютному ринку перевищувала попит, зокрема внаслідок нарощування портфеля ОВДП нерезидентами. Це дозволило центробанку викупити в резерви $200 млн. Останні два тижні лютого міжбанківський валютний ринок був збалансованим, тому НБУ не виходив на валютний ринок. Інтервенції з продажу валюти минулого місяця не проводилися.

3. Переоцінка фінансових інструментів (внаслідок зміни ринкової вартості і курсів валют). Минулого місяця їх вартість зменшилася на $87,5 млн (у еквіваленті).

У НБУ наголосили, що поточний обсяг міжнародних резервів покриває 4,6 місяця майбутнього імпорту, що є достатнім для виконання зобов'язань України і поточних операцій уряду й Нацбанку.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини