RU

"Ми захищаємося": Коболєв відповів Путіну на заяву щодо газу

15.11.2019, 12:46
Андрій Коболєв (Фото: Stephanie Lecocq/ЕРА)

НАК Нафтогаз України ніколи не відмовлявся від купівлі газу у російського Газпрому за справедливими ринковими цінами і не подавав нових позовів проти нього. Так відповів голова компанії Андрій Коболєв на заяви президента РФ Володимира Путіна, що Росія готова постачати газ Україні безпосередньо, а також підписати транзитний контракт, якщо Нафтогаз відмовиться від судів із Газпромом.

"Газ Україна зараз фізично імпортує з території трьох країн ЄС, використовуючи діючі газопроводи... Крім Нафтогазу їх використовує ще багато інших європейських компаній. Наприклад, такий енергетичний гігант як Shell - приблизно втричі більший за своєю капіталізацією, ніж Газпром. А також декілька десятків інших відомих міжнародних компаній. Вони купують цей газ на ринку ЄС, де частка Газпрому почала знову скорочуватися і становить наразі близько 32%. Тобто, називати весь газ на ринку ЄС російським точно не коректно", - написав Коболєв у Facebook.

Він зазначив, що Нафтогаз ніколи не відмовлявся купувати газ у Газпрому за ринковими цінами.

"Ситуація тут діаметрально протилежна - це Газпром відмовляється виконувати свої зобов'язання за чинним контрактом", - пише Коболєв.

Також він стверджує, що Нафтогаз не подавав нових позовів проти Газпрому: "Ми захищаємося в арбітражі і судах проти позовів, поданих проти нас Газпромом. Захищаємося успішно зараз і надалі будемо сумлінно відстоювати інтереси Української держави".

"З метою дотримання балансу і справедливості хочу підтвердити фактично коректну частину заяви Путіна - Україна дійсно має зобов'язання щодо впровадження європейського законодавства до кінця цього року. І я дуже сподіваюся, що український парламент сьогодні зможе розблокувати підписання вже прийнятого законопроекту 2239-1 (про оператора ГТС - ред.)", - додав голова Нафтогазу.

Читайте російською: "Ми захищаємося": Коболєв відповів Путіну на заяву щодо газу

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини