RU

Метро на Виноградар: як "заробляли" забудовники і підрядник

20.01.2020, 14:06
Метро на Виноградар: як
Будівництво метро на Виноградарі (фото: Київметробуд)

Підрядник будівництва метро на Виноградар - Київметробуд отримав від держави 2,5 млрд грн авансу, частину якого поклав на депозит і виводив відсотки на пов'язані компанії. Про це пишуть Наші Гроші з посиланням на постанову Печерського райсуду Києва від 10 грудня 2019-го.

Згідно з укладеним договором за результатами тендеру між Київським метрополітеном і Київметробудом, аванс повинен був становити 30% від суми договору, ці кошти компанія повинна була використовувати протягом трьох місяців.

Але сторони уклали додаткову угоду, якою збільшили розмір авансу з 30% до 95%. При цьому термін його використання зріс із трьох до 24 місяців.

Підставою для збільшення відсотка авансу стала постанова Кабміну від 18 грудня 2018 року, відзначають НГ.

Як показує слідство, прийняття цієї постанови було пролобійовано невстановленими особами за допомогою корупційних зв'язків у Кабінеті міністрів".

У січні-березні 2019 року на рахунки Київметробуду були перераховані 2,5 млрд грн бюджетних коштів, 1 млрд з яких було покладено на депозит в Укргазбанку. Відсотки з нього переводилися на ТОВ "Профі-факторинг", а далі - на рахунки ще ряду ТОВ: "Деорбуд", ФК "Фактор-Сервіс", "Руль", "Авен-Езер" і "Фактор Стандарт". 10 грудня 2019-го суд наклав арешт на ці рахунки.

Засновником ТОВ "Деорбуд" є кіпрська компанія Канетро Холдінгс Лтд, бенефіціарними власниками якої є громадянин Індії Кумар Кульдіп і Дмитро Мармуляк з Кременчука. Вони також вважаються кінцевими бенефіціарами ТОВ "Расмус".

Компанія Расмус через Вікторію Полухіну пов'язана з депутатом від ОПЗЖ Вадимом Столаром, якого називали "смотрящім" Києва до перемоги на виборах Володимира Зеленського. Полухіна була засновницею ТОВ "Магнат Будсервіс Лтд", власником і керівником якого зараз є Михайло Столар, батько депутата, пише видання.

Один з бенефіціарів компанії "Расмус" Дмитро Мармуляк в 2013-2016 рр. був директором компанії Проффайненс Груп. Потім його замінила Лариса Криворучко - дружина Володимира Криворучка. Він разом з нинішнім головою Київміськбуду Ігорем Кушніром були депутатами Кременчуцької міської ради від Партії регіонів.

ТОВ "Деорбуд" є замовником будівництва ЖК Time на вул. Василя Липківського, 38, а також РК Salut на бул. Дружби народів, 2 у Києві.

Читайте російською: Метро на Виноградарь: как "зарабатывали" застройщики и подрядчик

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини