RU

Меткомбінат Ахметова виграв у податківців суд на 323 млн грн

12.04.2021, 10:17
Меткомбінат Ахметова виграв у податківців суд на 323 млн грн - Фото
Азовсталь (фото: depositphotos.com)

Донецький окружний адміністративний суд задовольнив позов ЗАТ "Металургійний комбінат "Азовсталь" до Східного міжрегіонального управління ДПС із роботи з великими платниками податків та скасував податкове повідомлення-рішення, яким було зменшено суму бюджетного відшкодування з ПДВ на 215,7 млн ​​грн і нараховано штрафну санкцію розміром 107,8 млн грн.

У судових матеріалах відзначається, що один з епізодів претензій податківців до Азовсталі стосувався можливого заниження бази оподаткування операцій із постачання продукції за цінами нижче собівартості, в результаті чого було занижено ПДВ на 94,85 млн грн.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Facebook: головні бізнес новини

Йшлося про операції Азовсталі з юридично залежними/пов'язаними контрагентами-покупцями.

Разом із тим, суд звернув увагу, що податковий орган "не проводив порівняльного аналізу цін при реалізації ЗАТ "МК "Азовсталь" продукції власного виробництва, а тільки виходив із собівартості такої продукції".

Юристи стежать за судовими рішеннями в системі VERDICTUM. Отримай доступ до бази з 90 млн справ за посиланням.

Суд зазначив, що "не вважає однозначним" висновок податківців, що економічно обґрунтованою звичайною ціною у підприємств-виробників є фактична собівартість.

Суд уточнив, що до чинників ціноутворення, крім рівня витрат, пов'язаних із виробництвом товару, належать рівень попиту, кон'юнктура ринку, платоспроможність покупця, обсяги виробництва і складські запаси продавця та інші умови, які об'єктивно впливають на формування ціни.

Азовсталь (Маріуполь) – виробляє широкий спектр металопродукції. Потужності комбінату дозволяють виробляти на рік понад 5,5 млн тонн чавуну, понад 6,4 млн тонн сталі, зокрема 4,4 млн тонн конвертерної, понад 4,4 млн тонн прокату. Підприємство входить до складу групи Метінвест Ріната Ахметова і Вадима Новинського.

Підписуйтесь на LIGA.Бізнес в Telegram: тільки важливе

Юрий Тарасовский
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини