RU

Меркель заявляє, що політика США призведе до нової кризи

27.11.2008, 13:08

Канцлер Німеччини Ангела Меркель критикує уряд США та інших країн за те, що вони зробили "дешеві гроші" головним інструментом економічного управління, тим самим посіявши сім'я нової кризи.

"Двигуном нинішньої кризи були понадміру дешеві гроші в США. Я глибоко стурбована тим, чи не посилюємо ми ту ж тенденцію тими заходами, які зараз робляться в США та інших країнах, і чи не зіткнемося ми в результаті з точно такою ж кризою через п'ять років", - сказала А.Меркель в німецькому парламенті, яку цитує "K2Kapital".

Раніше на адресу Німеччини звучали заклики посилити фіскальну підтримку економіки, але уряд А.Меркель стримується від таких заходів, як стимулювання попиту за рахунок зростаючого державного боргу. Канцлер побоюється, що додаткові прибутки ще більше підвищать рівень приватних заощаджень, який і так високий у Німеччині. На фіскальне стимулювання в найближчі два роки уряд виділяв всього 12 млрд. євро.

Вчора в парламенті Меркель заявила, що ці скромні заходи є "пропорційними і пропорційними" становищу економіки.

Заяву Меркель зробила в той момент, коли Європейський Союз запропонував свій план економічного стимулювання вартістю в 200 млрд. євро, націлений на використання податкових інструментів і інфраструктури, щоб уникнути поглиблення рецесії. Передбачається, що 170 млрд. євро нададуть держави-члени Євросоюзу, а 30 млрд. євро, що залишилися, - Європейська комісія і Європейський інвестиційний банк. План негайно викликав сумніви з боку політиків і економістів, зможуть чи і чи захочуть члени ЄС його профінансувати.

Колишній прем'єр-міністр Данії Поль Нірап Расмуссен, який очолює Соціалістичну партію в Європейському парламенті, заявив: "Ангела Меркель та інші консервативні лідери, такі як Берлусконі, цілком можуть зірвати цей план, відмовившись зробити необхідні державні інвестиції".

Усе про фінансову кризу>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини