RU

Медведєв закликав Україну вступати в МС, а не "нюхати повітря"

21.03.2013, 10:01
Медведєв закликав Україну вступати в МС, а не
Дмитро Медведєв (фото - ЕРА)
У статусі спостерігача в Митному союзі Україна не зможе впливати на процеси в цьому об'єднанні. Про це в інтерв'ю європейським ЗМІ заявив прем'єр-міністр РФ Дмитро Медведєв.

"Ми, звичайно, раді будемо бачити Україну (в Митному союзі, - ред.). І зараз ми формуємо якраз підходи до членства в Митному союзі і в Євразійському економічному союзі, там буде повноцінне членство і статус спостерігача, швидше за все, так, як це і в інших міжнародних інтеграційних об'єднаннях", - зазначив Медведєв, якого цитує прес-служба уряду РФ.

"З приводу того, чи може спостерігач впливати на якісь процеси, - звичайно, ні. Він же спостерігач", - підкреслив глава російського уряду.

Медведєв зазначив, що спостерігач не бере участі в голосуванні, і у немає ніяких специфічних прав, які є в учасників Євразійського економічного союзу або ж, наприклад, учасників Європейського союзу. "Там теж є всякі різні інститути - асоційовані, неасоційовані, - але в голосуванні ці інститути не приймають участі, і в кінцевому рахунку вплив їх на ключові, доленосні рішення вкрай незначний", - вважає він.

"Тому кожна країна для себе повинна зрозуміти, що їй важливо, тому що зазвичай статус спостерігача виникає з двох міркувань: або просто, що називається, нюхати повітря і розуміти, що відбувається. У цьому немає нічого образливого, але тоді і ніяких переваг не буде . А друге - це, звичайно, просто перша стадія приєднання до якогось інтеграційного об'єднання. Але якщо це в такому ключі розглядається - то будь ласка. Але тоді ми повинні ще раз нашим українським друзям сказати, що, до тих пір, поки вони не приєднаються цілком, - не за формулою "три плюс один", а цілком - на них не будуть поширюватися всі можливості й привілеї Митного союзу. Вони для нас будуть сторонньою стороною", - підкреслив Медведєв.

Нагадаємо, 14 березня президент України
Віктор Янукович в ході спільної прес-конференції з президентом Латвії Андрісом Берзіньшем в Києві заявив, що Україна розраховує найближчим часом знайти сумісний з міжнародними зобов'язаннями України секторальний формат відносин з Митним союзом.

Досьє на Дмитра Медведєва

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини