RU

Медведєв і Янукович обговорять енергетику та міжрегіональну співпрацю

18.10.2011, 11:13
Медведєв і Янукович обговорять енергетику та міжрегіональну співпрацю - Фото
bb4afd911614ddc67032faea3a7cedb8.jpg

Медведєв і Янукович обговорять енергетику та міжрегіональну співпрацю

Президент РФ Дмитро Медведєв разом зі своїм українським колегою Віктором Януковичем у вівторок в Донецьку візьмуть участь у другому міжрегіональному економічному форумі Росії та України.

Як повідомляє Інтерфакс-Україна, помічник президент РФ Сергій Приходько повідомив напередодні журналістам, що програма перебування Медведєва в Україні почнеться з бесіди двох президентів у вузькому складі.

"На зустрічі з Януковичем будуть підійматися питання не тільки регіональної співпраці, але й питання продовження політичного діалогу між Росією та Україною", - сказав він.

Продовжать президенти і дискусію щодо енергетики. "Відповідна робота підготовча ведеться", - сказав Приходько, додавши, що "підписання комерційних контрактів не передбачається, оскільки це не міждержкомісія, а регіональний форум".

Паралельно із зустріччю двох президентів, в Санкт-Петербурзі, можливо, відбудеться зустріч прем'єр-міністрів Росії та України Володимира Путіна і Миколи Азарова. 18-19 жовтня в північній столиці пройдуть засідання глав уряду СНД, а також Міждержавної ради ЄврАзЕС і Вищого органу Митного союзу на рівні прем'єрів.

Прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков в свою чергу сказав: "Графік двосторонніх зустрічей Володимира Путіна в Петербурзі ще остаточно не сформовано. Разом з тим, подібні багатосторонні формати в рамках СНД традиційно використовуються для проведення окремих зустрічей".

Приходько повідомив, що Росія готова поділитися інформацією про формування Митного союзу в разі зацікавленості з боку України. Він зазначив, що "так чи інакше зміцнення цього інтеграційного об'єднання буде позначатися на наших двосторонніх відносинах з Україною".

Не виключено, що президенти двох країн обговорять і ситуацію в зоні євро і її вплив на двосторонню співпрацю, а також на процеси на просторах СНД.

"Можливо, торкнуться питання по Ан-70 і програмі (ракети, - ред.) "Дніпро", - сказав Приходько.

При цьому обговорення "справи Тимошенко", з його слів, не планується.

"Справа Тимошенко" не значиться на порядку денному", - сказав він.- "Ми в наших документах зосереджуємося на позитивному порядку денному і на тих питаннях, яких у нас більш ніж достатньо в регіонах".

Після бесіди у вузькому колі президенти РФ і України виступлять на пленарному засіданні другого російсько-українського міжрегіонального економічного форуму. Форум присвячений науково-технічній співпраці регіонів і міжрегіональній виробничій кооперації.

Перша подібна зустріч за участі глав держави пройшла в жовтні минулого року в Геленджику, де була прийнята програма міжрегіональної співпраці РФ і України на 2011-2016 роки.

В рамках форуму очікується підписання низки документів, в тому числі міжправугод щодо порядку перетину держкордону жителями прикордонних регіонів, про співпрацю і взаємодію в сфері розвитку пунктів пропуску через російсько-український держкордон, а також документи, що стосуються розширення регіональної співпраці.

На 19 російських регіонів приходиться майже 90% двосторонньої торгівлі, обсяг якої в січні-серпні 2011 року наблизився до $33 млрд.

"Незважаючи ні на яку шорсткість, яка, зокрема, стосується паливно-енергетичної сфери, регіональна співпраця продовжує впевнено розвиватися. Ми тут відчуваємо не тільки зацікавленість регіонів українських, але й підтримку українського керівництва. Жодних стримуючих чинників тут ми не переглядаємо", - сказав Приходько.

Він додав, що завдання добитися революційних досягнень на цьому форумі не ставиться. Питання полягає в тому, щоб почути думку губернаторів, регіональної влади про те, як вони оцінюють діяльність державних структур в рамках співпраці.

"На полях" майбутнього засідання буде оголошено про місце проведення третього російсько-українського міжрегіонального форуму, проведення якого очікується в 2012 році в Росії.

Після закінчення робочої програми відбудеться спільна прес-конференція Медведєва і Януковича.

Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини