RU

Медведєв в Німеччині розкритикував "Набукко"

17.07.2009, 10:35

Президент Росії Дмитро Медведєв, що відвідав у четвер Німеччину, розкритикував конкуруючий з російським проектом західний трубопровід "Набукко". Про це він сказав на прес-конференції після зустрічі з канцлером Німеччини Ангелою Меркель.

Як повідомляє "Reuters", Президент РФ став на захист російського газопроводу "Північний потік". "Його ( "Північного потоку", - ред.) успішна реалізація дозволить укріпити енергобезпеку всього континенту... У нас немає ніяких ревнощів до "Набукко". Нехай собі розвивається", - сказав Президент РФ.

"Якщо в "Набукко" прийде газ, значить, це комусь потрібно, але наразі мені ніхто не зумів пояснити, звідки там буде газ", - додав Медведєв, висловившись з приводу конкуруючого газопроводу вперше після підписання учасниками "Набукко" транзитних угод, що значно просунули європейський проект.

У свою чергу, А.Меркель сказала, що не вважає "Північний потік" і "Набукко" - взаємовиключними проектами. "Не треба дивитися на це як на якусь суперечність, антагонізм іншим трубопроводам", - сказала вона на спільній прес-конференції з Д.Медведєвим, додавши, що Берлін зацікавлений у найшвидшій реалізації "Північного потоку".

А.Меркель сказала, що Росія і Німеччина роблять все можливе, щоб просунути проект, головою ради акціонерів якого є колишній канцлер ФРН Герхард Шредер. Вона додала, що в переговорах з цього питання з Фінляндією досягнуто прогресу, а Д.Медведєв закликав Швецію так само зняти свої заперечення. Учасники проекту сподіваються отримати всі необхідні схвалення до кінця 2009 року і почати будівництво в наступному році.

Реалізація проекту Північний потік, який має доставляти російський газ по дну Балтійського моря в Західну Європу, де Німеччина - найбільший покупець, гальмується через протести з боку деяких скандинавських країн, що вагаються в екологічній безпеці проекту.

Європейський союз просуває інший газопровідний проект, "Набукко", який повинен піти в обхід Росії і, як розраховує Європа, знизити її залежність від російських енергоносіїв.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини