RU

Медведєв сподівається на розсудливість України

09.09.2011, 07:12
Медведєв сподівається на розсудливість України - Фото
28c76a669dbd1a8f866d32ce3ea9ee3f.jpg

Медведєв сподівається на розсудливість України

Президент Російської Федерації Дмитро Медведєв розраховує, що Україна буде дотримуватись газових домовленостей, укладених в 2009 році. Про це глава російської держави заявив в інтерв'ю Euronews.

Так, відповідаючи на питання щодо нового газового конфлікту між Росією і Україною, Медведєв зазначив: "Поки ще конфлікт не виник - скоріше, існують різні підходи, які можуть перетворитися на ситуацію".

"Ви знаєте, я сподіваюся, що все-таки досвід останніх років наших близьких партнерів і друзів повинен навчити тому, що не можна підривати існуючу договірну базу - навіть якщо вона їм не подобається. Коли наші колеги, партнери, президент України, прем'єр-міністр України говорять: цей договір несправедливий, він нехороший, він від лукавого, і ми його не будемо виконувати. Послухайте, це ні в які ворота не лізе. Всі договори, доти, поки вони не спростовані певним чином в судовому порядку або не припинені сторонами, підлягають виконанню. І я сподіваюся, що наші партнери, наші українські друзі будуть точно так само неухильно суворо дотримуватись рамок договору, укладеного в 2009 році", - наголосив президент РФ.

"Що ж до майбутнього, то я неодноразово про це говорив: ми з нашими українськими колегами готові обговорювати різні схеми співпраці. І продвинуті, засновані на інтеграції, на входженні України в Митний союз. Вони, правда, чомусь говорять, що СОТ їм перешкоджає бути в Митному союзі - але трохи дивно: чомусь нам Митний союз не перешкоджає вступати в СОТ, а їм перешкоджає. Але це вже внутрішня самооцінка. Або на основі якихось інших підходів, включаючи інвестиційну присутність в економіці або газотранспортній системі України. Ось, якщо ми з цих питань зможемо домовитися - ми, напевно, будемо готові розглядати питання про зміну схеми співпраці", - продовжив Медведєв.

"Але при цьому залишаться непорушні речі: завжди газова співпраця здійснюється на основі формули. Формула носить універсальний характер, причому вона відноситься і до України, і до інших країн. Розмови про те, що ми платимо більше, ніж інші держави, ні на чому не засновані. Це чистої води пропаганда. Україна платить по тій самій формулі і платить гроші, пропорційні з тими грошима, які платять інші європейські споживачі. Ціни високі, це так. Але вони ж бувають і екстремально низькими. І в цьому випадку - це проблема для енергопостачальника. Тому сподіваюся, підсумовую, що українські споживачі будуть справно виконувати договір, а про наші майбутні справи, про параметри майбутньої співпраці ми домовимося", - підсумував глава російської держави.

Дмитро Медведєв: біографія, новини>>>
Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>
Україно-російські відносини: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини