Майно і рахунки Укртрансгазу заарештував приватний виконавець

22.01.2020, 11:27
Майно і рахунки Укртрансгазу заарештував приватний виконавець - Фото
Фото: Укртрансгаз

Укртрансгаз заявляє про спроби заволодіння 2 млрд грн компанії і загрозу зриву опалювального сезону

Укртрансгаз, "дочка" НАК Нафтогаз України заявляє про спроби заволодіння 2,3 млрд грн на рахунках компанії і можливий зрив опалювального сезону.

Згідно з повідомленням на сайті Укртрансгаз, приватний виконавець відкрив провадження зі стягнення з Укртрансгазу 2,3 млрд грн. На все майно та кошти на рахунках накладений арешт на виконання судового рішення, винесеного Арбітражним судом Києва в 2007 році, яке Укртрансгаз розцінює як неправомірне.

Як пояснюють у компанії, цим рішенням суд зобов'язав Укртрансгаз поставити приватній компанії Укренергозбут 305 млн куб. м газу, при цьому не була вказана якась грошова сума. Раніше позивач не намагався стягнути цей газ. Але в 2018 році продав право вимоги до Укртрансгазу ФК Фін-Інвест. Ця компанія в січні поміняла через суд порядок виконання рішення, і тепер з Уртрансгазу вимагає не газ, а 2,3 млрд грн.

Укренергозбут фігурує в справі про розтрату мільярдів рефінансування НБУ, виданих банку "Фінанси та Кредит" Костянтина Жевага - нібито на його рахунки, зокрема були виведені ці гроші, додають в Укртрансгазі.

Компанія звернулася до Державного бюро розслідувань та Національного антикорупційного бюро з проханням не допустити заволодіння її коштів.

Також вона заявляє про загрозу зриву опалювального сезону. Адже після завершення анбандлінгу Нафтогазу, з 1 січня Укртрансгаз виконує функцію Оператора газових сховищ і налагоджує всю необхідну технічну взаємодію з юридично відокремленим Оператором ГТС за підтримки безперебійного транспортування природного газу споживачам, сказано в повідомленні.

Юристи Укртрансгазу готуються оскаржити судове рішення у цій справі.

Читайте російською: Имущество и счета Укртрансгаза арестовал частный исполнитель

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

Партнерский проект"Новая нормальность" и как в ней дальше жить