RU

Майдан вимагає "перезавантажити" владу

26.11.2010, 15:50
Майдан вимагає
3d327921ee02665f16f99e1d56603bc3.jpg

Майдан вимагає "перезавантажити" владу

Наступна масштабна акція на Майдані призначена на понеділок, 29 листопада. Ключова вимога - "перезавантаження" влади. Про це повідомив журналістам генеральний координатор акції Олександр Данилюк.

"Оскільки у понеділок в Україні буде глава Венеціанської комісії Томас Маркет, який аналізуватиме наслідки скасування конституційної реформи 2004 року, прийнято рішення про те, що у понеділок має відбутися остання масштабна акція протесту з політичними вимогами, які об'єднають не тільки підприємців, але й всіх людей, які вважають, що сьогоднішня влада не залишає місця для нормального життя наших громадян", - сказав О.Данилюк.

О.Данилюк також заявив, що раніше координаційна рада, що діяла розпущена у зв'язку з тим, що частина його членів ігнорує вимоги ультиматуму підприємців, висуненого 16 листопада. Він зазначив, що у понеділок планується сформувати нову координаційну раду.

Він також повідомив, що питання обрання його генеральним координатором акції було винесено вчора на віче і прийнято Майданом. Він також запевнив, що його повноваження сьогодні були підтверджені представниками ініціативних груп у регіонах.

О.Данилюк наголосив, що формулювання "остання акція" не означає, що після цього Майдан скрутять. Просто після понеділка, за його словами, формат акції протесту може бути змінений, і це питання буде обговорювати координаційна рада. Поки ж стратегія учасників акції протесту визначається тими вимогами, які були прийняті 16 і 22 листопада.

Також О.Данилюк зазначив, що на сьогодні ситуація, особливо у регіонах, виходить з-під контролю і у влади є тільки один вихід з тієї ситуації, яку вона сама створила.

"Президент і Верховна Рада повинні піти на ті вибори, на які вони повинні були відправитися після скасування політреформи 2004 року. Суспільство не визнає їх. Ми не визнаємо Податковий кодекс, який було прийнято сотнею депутатів і картками їхніх сусідів. Ми вважаємо їх злочинцями, ми будемо у понеділок звертатися до Генеральної прокуратури, щоб була порушена кримінальна справа з кожного з них... Ми залишаємо за собою право не визнавати інші регуляторні акти, які були також проголосовані з порушенням законодавства", - сказав він.

Відповідаючи на питання журналістів щодо розколу в таборі протестників, О.Данилюк сказав: "Ніякого розколу немає, а є інспіроване ззовні введення провокаторів, які просто прилипли до нашого руху 22 числа. Єдине, що вони роблять, - це створюють перешкоди для нашої діяльності".

Водночас член координаційної ради Михайло Свістович у коментарі журналістам спростував інформацію про розпуск координаційної ради і повідомив, що його засідання відбудеться сьогодні о 15:00 у Будинку письменника. За його словами, на цьому засіданні буде визначатися подальший план дій. М.Свістович зазначив, що основне розходження між тим крилом, яке представляє О.Данилюк, і координаційною радою полягає у тому, що на сьогодні члени координаційної ради не висувають жодних інших вимог, крім вето Президента на Податковий кодекс.

"Якщо буде вето Президента, очевидно, буде і вимога відставки уряду, що подав такий Податковий кодекс, який обурив людей і змусив Президента його ветувати", - сказав М.Свістович.

Водночас М.Свістович визнав, що вимога розпуску Верховної Ради містилася в ультиматумі, прийнятому 16 листопада. "Була вимога, наприклад, Асоціації малого і середнього бізнесу, але усі ці вимоги будуть висуватися дещо пізніше, коли буде зрозуміло, що з Податковим кодексом - вето, не вето", - наголосив він.

До того ж він також спростував інформацію про наявність розколу серед учасників акції.

Один із жителів наметового містечка підтвердив кореспонденту ЛІГАБізнесІнформ, що серед організаторів акції справді є розходження. "Але вони нікуди не подінуться - домовляться", - додав він.

За його словами, вимоги розпуску ВР залишаються не менш актуальним, ніж вимога скасування Податкового кодексу. "Президент його ветує, а вони (нардепи, - ред.) знову приймуть. Нам що, все життя на Майдані сидіти?", - пояснив він.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що глава Верховної Ради України Володимир Литвин підписав Податковий кодекс. Сьогодні він надійде до Адміністрації Президента України.

18 листопада Верховна Рада України прийняла Податковий кодекс. 22 листопада на площі Незалежності у Києві підприємці почали безстрокову акцію протесту проти Податкового кодексу, вимагаючи від Президента Віктора Януковича ветувати цей документ.

Оподаткування: добірка новин>>>
Підприємництво в Україні: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини