RU

Марчук заперечує ймовірність техногенної аварії на українській ГТС

16.01.2009, 13:58

В "Укртрансгазі" підтверджують, що загроз техногенної аварії на українській ГТС немає. Про це заявив в інтерв'ю журналістам керівник "Укратрансгазу" Ярослав Марчук.

"Із газотранспортною системою на сьогодні все добре. І якщо з боку Росії буде подано 300-290 млн. кубометрів газу в напрямку, який працював до 31 грудня, газотранспортна система протягом 36 годин почне працювати в напрямку країн Європи", - сказав Я.Марчук, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Нагадаємо, вчора екс-міністр палива і енергетики Юрій Бойко заявив, що при місткості в 1 млрд. кубометрів в українській ГТС зараз знаходиться 850 млн. кубометрів. І якщо найближчим часом скоротити цю кількість газу на 50 - 70 млн. кубометрів, українській ГТС загрожує техногенна аварія.

Газотранспортна система України включає в себе 36 тис. км газопроводів, у тому числі 14 тис. км труб великого діаметра (від 1020 мм до 1420 мм). У систему входять також 79 компресорних станцій загальною потужністю 5500 МВт і 13 підземних сховищ газу (ПСГ). Пропускна спроможність системи складає на вході 290 млрд. кубометрів газу на рік, на виході - 170 млрд. кубометрів. ДК "Укртрансгаз" НАК "Нафтогаз України" є основним оператором газотранспортної системи.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини