RU

Малий та середній бізнес не відходить в тінь, - експерт

06.03.2012, 17:47
 Малий та середній бізнес не відходить в тінь, - експерт - Фото
cdd05d1ab78d72891b5e99c387b114cc.jpg
Масового відходу  малого та середнього бізнесу в тінь на сьогодні немає. Про це в коментарі ЛІГАБізнесІнформ повідомив голова Союзу підприємців малих, середніх і приватизованих підприємств України Дмитро Юровський.

"За офіційною статистикою, спрощенців після перереєстрації та поділу на чотири групи стало на 100 тисяч більше. Найчисельнішою виявилася в підсумку друга група - це ті, хто надає послуги населенню й може використовувати працю найманих працівників. Таких в Україні 618 тисяч чоловік", - зазначив Юровський.

За його словами, на даний момент триває адаптаційний період - вводиться новий КВЕД, триває перереєстрація. "Відбулася міграція частини колишніх спрощенців на загальну систему оподаткування. Особисто я масового відходу в тінь не бачу. Підприємці, як мені здається, все-таки налаштовані на те, щоб залишитися в законодавчому полі", - вважає представник малого та середнього бізнесу.

Щодо проблем з відшкодуванням ПДВ Юровський зазначив, що найсерйознішою проблемою й самим наочним проявом дискримінації було те, що малі та середні підприємства практично не могли отримати відшкодування ПДВ. "Але на початку цього року справа зрушила з мертвої точки, коли податкова буквально одним махом оплатила всі заявки на відшкодування на суму до мільйона гривень. У січні малому та середньому бізнесу виплатили 126 млн.грн., у лютому - 116 млн.", - зазначив він.

"Якщо це не разова акція, то я готовий зняти претензії з цього приводу до податкової служби. Але поки почекаю - наше життя вчить, що настрої влади в цій країні змінюються часто і непередбачувано", - додав глава Союзу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини