RU

Малий та середній бізнес. Кабмін спробує уникнути втрати 100 млрд грн

29.05.2020, 11:51
Малий та середній бізнес. Кабмін спробує уникнути втрати 100 млрд грн - Фото
Послаблення карантину, вулична торгівля (Фото: Сергій Долженко/ЕРА)

Податкові надходження від малого і середнього бізнесу (МСБ) можуть впасти цього року на 29% через карантинні заходи, вплив яких посилиться без втручання держави. Про це сказано в урядовій програмі стимулювання економіки для подолання наслідків епідемії COVID-19.

У Кабміні відзначають, що негативний вплив карантинних заходів на діяльність МСБ може посилитися без втручання держави: валова додана вартість МСБ може впасти на 34%, зайнятість - на 27% (1,8 млн осіб), а податкові надходження - на 29% (102 млрд грн або 30% дефіциту держбюджету-2020).

За прогнозами уряду, найбільше від кризи постраждають освіта і культура (-93% доданої вартості), готельно-ресторанний бізнес (-91%), оптова та роздрібна торгівля (-45%), професійні та адміністративні послуги (-45%), промисловість (-43%), транспорт (-31%).

Для збільшення натисніть на картинку

Через падіння економіки у всьому світі український МСБ має обмежені можливості збуту, що вкрай негативно впливає на його діяльність, заявляють автори програми.

Уряд планує надати допомогу МСБ, зокрема, у вигляді зменшення податкового навантаження, доступу до ринків збуту за рахунок стимулювання експорту і державних закупівель. Серед ініціатив - модифікація програми 5-7-9 (програма "Нові гроші"), надання держгарантій за кредитами, обмеження розміру плати за еквайринг, часткова компенсація тіла кредиту, підтримка вітчизняного виробника, стимулювання модернізації основних фондів підприємств та інше.

Для збільшення натисніть на картинку

Щодо ініціатив програм "Нові гроші" і "підтримка вітчизняного виробника" вказаний високий пріоритет, високий ефект і низька складність впровадження.

Для збільшення натисніть на картинку

Читайте російською: Малый и средний бизнес. Кабмин попробует избежать потери 100 млрд грн

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини