RU

Місцевим бюджетам не вистачає грошей на виплату зарплат

07.12.2011, 09:55
Місцевим бюджетам не вистачає грошей на виплату зарплат - Фото
7881a239466fa77425fdd49a6c70f01c.jpg
За місяць до кінця року уряд виявив дірку в місцевих бюджетах і в екстреному порядку вирішив збільшити дотації місцевим бюджетам. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Труд не оценен по заслугам".

Як відзначає видання, вчора був оприлюднений урядовий законопроект N9531, який передбачає зміни до держбюджету на 2011 рік, спрямовані на збільшення соціальних витрат. Документ був оперативно включений до порядку денного Верховної Ради, однак депутати так і не змогли розглянути поправки через блокування опозицією роботи парламенту. Уряд запропонував за кілька тижнів до закінчення бюджетного року на 1,7 млрд.грн. збільшити видатки загального фонду - до 294,5 млрд.грн.

З них 800,8 млн.грн. будуть спрямовані на виплату соціальної допомоги малозабезпеченим сім'ям та дітям-інвалідам. Ще на 800 млн.грн. необхідно збільшити обсяг додаткових дотацій місцевим бюджетам для фінансування витрат на зарплату бюджетникам і розрахунки за енергоносії, які споживаються бюджетними установами. На компенсацію за перевезення пільгових категорій громадян має бути виділено ще 162 млн.грн. У пояснювальній записці до законопроекту йдеться, що основною причиною нестачі коштів у регіонах є невиконання "окремими місцевими бюджетами" планів по доходах. Хоча, за даними Міністерства фінансів на 1 грудня, бюджетний розклад по збору за 11 місяців місцеві бюджети перевиконали на 4,5%. За січень-листопад невиконання зафіксовано лише в Закарпатській, Львівській, Чернівецькій, Чернігівській областях та в Києві. Однак і дотації, і компенсації отримають всі регіони, крім Києва (виконав план по збору на 91,4%). Серед іншого Мінфін запропонував збільшити видатки на обслуговування держборгу на 225 млн.грн. і зменшити резервний фонд на 200 млн.грн.

З урахуванням зменшення витрат на обслуговування кредитів, залучених під держгарантії, на 472 млн.грн., додаткових доходів потрібно всього 1,3 млрд.грн., зазначає видання. Однак перегляд бюджету особливих проблем для дохідної частини не несе. План листопада перевищено на 200 млн.грн. - до 28,63 млрд.грн. - і в грудні в казну потрібно зібрати 15,5 млрд.грн. Ще в жовтні Мінфін спрогнозував перевиконання доходів загального фонду на 3,8 млрд.грн.

Опитані представники місцевих органів влади зазначають, що самі просили у Кабінету міністрів збільшення дотацій, і тому чекають схвалення законопроекту, щоб розрахуватися з боргами.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини