RU

Місцевій владі заборонили купувати імпортний міський транспорт

28.02.2013, 09:37
Місцевій владі заборонили купувати імпортний міський транспорт - Фото
484f515487f1be07a31431c4b247e73c.jpg

Кабінет міністрів України затвердив держпрограму активізації розвитку економіки на 2013-2014 роки. У ній муніципалітети фактично примушують до закупівель міського транспорту у вітчизняних виробників. Оновлення трамваїв і тролейбусів має відбуватися за рахунок техніки зі ступенем локалізації не менше 80%. Про це пише Комерсант-Україна.

Зараз багато міст змушені закуповувати уживаний електротранспорт імпортного виробництва. Наприклад, минулого року Тернопіль придбав два уживаних тролейбуса з Чехії, вартістю 150-300 тис.грн.т., Луцьк - десять тролейбусів з Польщі вартістю 65 тис.грн.т., а Дніпропетровськ - 30 трамваїв з Німеччини за 9,6 млн.грн. Вся техніка має термін експлуатації від 12 до 20 років.

Мер Львова
Андрій Садовий говорить, що, наприклад, його місту для нормального функціонування необхідно близько 40 нових трамваїв. "Новий трамвай українського виробництва коштує близько 11 млн.грн. Для порівняння: старі імпортні трамваї, яких ми за останні кілька років купили 22, коштували по 12-42 тис. євро (125,6-439,6 тис.грн.) за одиницю. Ці трамваї прослужать нам ще років десять, а на нові у міста просто немає коштів", - пояснює він.

За словами генерального директора компанії "Татра-Юг" (найбільший виробник трамваїв в Україні) Анатолія Кердивари, його компанія потерпає від того, що міста хочуть імпортну техніку. Він вважає, що витрати на запчастини та утримання старого трамвая за десять років перевищують вартість нового. "А враховуючи те, що сучасний трамвай нашого виробництва на 50% економічніше, вкладені в нього кошти можуть окупитися всього за п'ять років", - стверджує він.

Учасники ринку сходяться на думці, що без залучення коштів з держбюджету ініціативи держави можуть лише посилити оновлення транспорту. Для стимулювання виробників досить, щоб, нарешті, запрацювала "Держпрограма розвитку міського електротранспорту-2007-2015", вважає Кердивара. "Ця програма передбачає фінансування державою 50% вартості транспорту, який закуповує місто", - нагадує експерт. Згідно з програмою, для оновлення парку тролейбусів і трамваїв, за оцінками уряду, необхідно 4,06 млрд.грн., з них 2,04 млрд.грн. повинні бути спрямовані з держбюджету.

Крім того, необхідно, щоб держава оплачувала процентну ставку за кредитом - тоді місто зможе оплачувати частину коштів, додає Садовий: "Без цих заходів на маршрутах попросту не буде достатньої кількості транспорту, а це ставить під загрозу нормальне функціонування нових маршрутів".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини