RU

Мінюст став центральним органом з питань банкрутства

21.11.2011, 16:47
Мінюст став центральним органом з питань банкрутства - Фото
9e928da6586434e78d182ea349c77a13.jpg
З 21 листопада Міністерство юстиції та його територіальні органи почали фактичне виконання повноважень з формування та забезпечення реалізації державної політики з питань банкрутства. Водночас, з сьогоднішнього дня вступили в силу всі нормативні правові акти Мінюсту з питань банкрутства, що регламентують порядок реалізації міністерством нових повноважень. Про це сказав міністр юстиції Олександр Лавринович.

Як нагадує прес-служба міністерства, Мінюст було визначено головним центральним органом виконавчої влади в даній сфері в результаті оптимізації системи центральних органів виконавчої влади та ліквідації Державного департаменту з питань банкрутства. Відповідні повноваження в сфері банкрутства визначені Положенням про Міністерство юстиції, затвердженим указом президента України 6 квітня 2011 року.

За словами міністра, у зв'язку зі вступом нових повноважень, з 21 листопада 2011 Міністерство юстиції почало здійснювати більше десятка нових функцій.

Так, на Мінюст покладено повноваження з ведення єдиної бази даних про підприємства, щодо яких порушено провадження у справі про банкрутство. Відповідно, міністерство буде встановлювати і затверджувати форму подання арбітражним керуючим інформації, необхідної для ведення зазначеної бази даних.

Міністерство юстиції здійснюватиме ліцензування діяльності фізичних осіб - підприємців, які здійснюють діяльність як арбітражні керуючі (розпорядники майна, керуючі санацією, ліквідатори). Зокрема, Мінюст буде видавати, переоформлювати і анулювати ліцензії, видавати дублікати ліцензій на здійснення діяльності арбітражних керуючих, приймати рішення про визнання таких ліцензій недійсними, а також здійснювати контроль за дотриманням арбітражними керуючими ліцензійних умов). Крім того, Міністерство юстиції буде займатися організацією підготовки арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів).

Також на Мінюст покладено повноваження щодо надання пропозицій господарському суду кандидатури арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) для державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 25%, щодо яких порушено справу про банкрутство, та в інших передбачених законом випадках.

Мінюст проводитиме експертизи фінансового стану державних підприємств і підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 25%, при підготовці справи про банкрутство до розгляду або її розгляду господарським судом у разі призначення судом експертизи та надання відповідного доручення.

Міністерство юстиції буде погоджувати плани санації та мирових угод у справах про банкрутство господарських організацій, частка держави у статутному капіталі яких становить понад 25%, а також сприяти створенню організаційних, економічних та інших умов, необхідних для здійснення процедур відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом .

На Мінюст покладаються повноваження забезпечувати здійснення процедури банкрутства щодо відсутнього боржника.

Крім того, Міністерство юстиції здійснюватиме підготовку на запити суду, прокуратури або іншого уповноваженого органу висновків про наявність ознак приховуваного, фіктивного банкрутства чи доведення до банкрутства щодо державних підприємств або підприємств, у статутному капіталі яких частка державної власності перевищує 25%.

Лавринович нагадав, що розпорядження Кабінету міністрів, яким було визначено момент фактичного початку виконання Мінюстом повноважень у сфері банкрутства і, відповідно, фактичне припинення повноважень Державного департаменту з питань банкрутства, було прийнято 16 листопада на засіданні Кабінету міністрів.

На сьогодні, за словами міністра юстиції, міністерством проведено всі необхідні заходи для забезпечення виконання нової функції. Зокрема, Мінюстом затверджена вся необхідна нормативно-правова база, створені територіальні органи з питань банкрутства у складі головних управлінь юстиції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі, здійснені всі необхідні заходи організаційного, кадрового та матеріально-технічного характеру.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини