RU

Мінрегіон створить платформу для отримання пільгової іпотеки

28.04.2012, 14:50
Мінрегіон створить платформу для отримання пільгової іпотеки - Фото
Фото: president.gov.ua
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України вводить спеціальний форум на офіційному веб-сайті Соціальна ініціатива президента України.

Як повідомляє прес-служба міністерства, на цій сторінці буде розміщена спеціальна форма, за допомогою якої Мінрегіон розраховує зібрати інформацію від забудовників, які бажають взяти участь в реалізації соціальної ініціативи президента України. Реалізовуватися вона буде шляхом часткової компенсації відсоткової ставки громадянам за кредитами комерційних банків.

"Це лише перший крок, спрямований на збір всієї доступної інформації, яка буде використана для запуску програми. У найближчих планах Мінрегіону - створення комунікаційної веб-платформи для забудовників, банків і громадян, яка зробить пошук і підбір найбільш вигідних пропозицій для всіх учасників програми ефективним , зручним і максимально прозорим ", - сказано в повідомленні прес-служби міністерства.

В Мінрегіоні підкреслюють, що головна мета здешевлення іпотеки - збільшення платоспроможного попиту на житло, вирішення проблеми забезпечення житлом громадян і поліпшення економічних показників. Адже загальновідомо, що одна гривня вкладена в будівництво додає ще шість в суміжних галузях економіки. Однак процес вимагає свідомої участі і компромісу між усіма учасниками цього процесу - фінансистами, будівельниками та громадянами, зазначили в міністерстві.

Нагадаємо, на реалізацію пільгової іпотечної програми, ініційованої президентом, з Державного бюджету пропонується виділити 1 млрд. грн. Відповідний законопроект N10317 внесений Кабінетом міністрів у парламенті і опубліковано на офіційному сайті ВР.

У березні президент України заявив, що вже з травня в Україні запрацює програма пільгової іпотеки, в рамках якої кредити на житло можна буде отримати під 2-3% строком на 10-15 років.

Влада готова з травня почати реалізацію програми державної іпотеки. Порядок житлового кредитування під 3% напередодні був узгоджений Кабінетом міністрів. У програмі можуть брати участь українці без вікових обмежень, зареєстровані на квартирному обліку, виплати по іпотеці для яких будуть становити не більше 40% місячного доходу сім'ї. У той же час, доходи учасників програми не повинні перевищувати п'ятикратного розміру середньої зарплати на одного члена сім'ї.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини