RU

Мінприроди купило у офшору космічні фото за 26 млн.грн.

20.12.2012, 10:55
Мінприроди купило у офшору космічні фото за 26 млн.грн. - Фото
Україна з космосу. Супутник NOAA-19 (фото: meteosputnik.ru)
ДП Центр еколого-експертної аналітики 12 грудня за результатами тендеру уклав угоду з кіпрською компанією GX satellite communication management ltd на впровадження геоінформаційних технологій з використанням даних дистанційного зондування Землі. Вартість угоди склала 26,15 млн.грн. Про це повідомляє сайт Наші гроші з посиланням на Вісник державних закупівель.

Для Міністерства екології та природних ресурсів замовлені зображення дистанційного зондування території України (603 тис.км) за два роки, дозволом на місцевості не більше 6 м. Зображення повинні складатися з космічних знімків, що надходять з 4 або більше супутників. Надані зображення повинні бути технологічно сумісні з наявними у замовника даними за попередні роки.

У тендері брало участь харківське ТОВ Спаеро-гіс, чия пропозиція коштувала 23 млн.грн. Однак дешевше заявка була відхилена через формальні обставини: не всі сторінки пропозиції мають печатку, невірно заповнений стовпчик з інформацією про посади та професії працівників, замість оригіналу листа від оператора супутника, учасник дистриб'юторські права на необхідні супутникові зображення для території України, надано лист від представника оператора супутника.

Тому єдиним конкурентом було ТОВ Твісті-інфо. Державне космічне агентство України і оператор Національної системи космічного спостереження ДП Дніпрокосмос в тендері не брали участь, хоча українська держава має власні можливості для отримання космічних фотографій, відзначає видання.

Нагадаємо, в минулому році Мінекології замовило космічні знімки території України за 49380000 грн. в австрійської фірми, яка спеціалізується на будівництві цементних заводів.

Кіпрська компанія G.X. satellite communication management ltd має свій сайт, який був зареєстрований 9 жовтні 2012 року - в день оголошення тендера. Власник сайту скористався опцією, яка дозволяє не розкривати його прізвище. У розділі "Наші клієнти" кіпрська фірма вказала лише Мінприроди України. Серед партнерів фірми - ТОВ Дніпрокосмос, яке займається космічними фото України.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини