RU

Міноборони Росії виграло в уряду України суд по ЄЕСУ

19.09.2012, 15:23
Міноборони Росії виграло в уряду України суд по ЄЕСУ - Фото
728c579f863282b7a6924ab7516b270b.jpg
Господарський суд міста Києва задовольнив позов Міністерства оборони Росії до Кабінету міністрів України та Державної казначейської службі.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, суд ухвалив виплатити з держбюджету на користь Міноборони РФ 3 млрд. 113 млн. 53 тис. 506 грн. і 26 копійок. Також повинен бути сплачений судовий збір в сумі понад 60 тис.грн.

Слід зазначити, що позов Міністерства оборони РФ задоволено частково, оскільки Міноборони, крім зазначеної суми, претендувало ще й на сплату неустойки в розмірі близько 16 млн. доларів. "Суд вирішив позов задовольнити частково. Позовну вимогу Міністерства оборони Російської Федерації до Кабінету міністрів України, Державної казначейської службі України в частині стягнення 3113053506 гривень 26 копійок задовольнити. В решті позовних вимог відмовити. Стягнути з державного бюджету України шляхом безспірного списання Державної казначейської службою України з будь-якого рахунку, виявленого при виконанні рішення суду, на користь Міністерства оборони Російської Федерації заборгованість в сумі 3113053506 гривень 26 копійок і судовий збір в сумі 61862 гривні 74 копійки", - сказано в рішенні суду.

Своє рішення суддя Господарського суду м. Києва Анатолій Івченко пояснив, зокрема, тим, що суд визнав лист прем'єр-міністра України Павла Лазаренка голові уряду Російської Федерації Віктору Черномирдіну гарантією України за зобов'язаннями компанії ЄЕСУ. Суд також дійшов висновку, що в даному випадку не діє положення про закінчення строку давності.

Оголошуючи рішення, суддя також зазначив, що рішення Господарського суду м.Києва набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо така не була подана. У тому випадку, якщо апеляційна скарга буде подана і рішення не буде скасовано, то воно набере законної сили після розгляду справи Апеляційним господарським судом.

Нагадаємо, Міноборони РФ звернулося до Господарського суду Києва з позовом про виплату урядом України понад 3,1 млрд.грн. (405,5 мільйона доларів) у справі корпорації ЄЕСУ. Росіяни стверджують, що ця заборгованість виникла в другій половині 1990-х років, коли очолювана Юлією Тимошенко корпорація не виконала угоду про постачання продуктів виробничо-технічного призначення для потреб російського військового відомства. Уряд України, який тоді очолював Лазаренко, надав держгарантії російській стороні.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини