RU

Мін'юсту запропоновано поділитися повноваженнями з Держземом

06.03.2012, 09:15
Мін'юсту запропоновано поділитися повноваженнями з Держземом - Фото
Фото: ЕРА
Депутати парламентської більшості запропонували зберегти статус-кво, залишивши за Держземом реєстрацію прав на землю, а за міністерством - на нерухомість. Про це пише КоммерсантЪ-Украина в публікації "Нерухомість пересувають".

На минулому тижні депутати Партії регіонів Юрій Мірошниченко та Андрій Пінчук подали в парламент законопроект N10140, яким запропонували переглянути реформу сфери нерухомості. Діючий зараз закон "Про реєстрацію прав на нерухоме майно та їх обтяжень" визначає, що з 1 січня 2013 року держпідприємство Мін'юсту стає адміністратором Державного реєстру прав (Укргосреестр), реєструючим права на нерухоме майно (земельні ділянки й будівлі, які на них знаходяться) та їх обтяження . Укргосреестр повинен отримати ці функції і від БТІ, і від Держзема.

Запропоновані поправки дозволять Мін'юсту реєструвати тільки права на будівлі, споруди, квартири та будинки, тоді як Держзем збереже повноваження з реєстрації прав на земельні ділянки (право власності, оренда, сервітут, суперфіцій та інші обтяження). "Законопроект є кроком назад у процесі реформування системи реєстрації прав на нерухомість", - вважає партнер юрфірми Beiten Burkhardt Олексій Фелів. Більше того, створюється нова проблема, оскільки відомості в держреєстрі повинні відповідати даним реєстраційної справи (для землі - Поземельної книги), що містить записи про права на нерухоме майно. У разі їх невідповідності пріоритетними вважаються дані реєстраційної справи.

Але в документі є і продуктивні ідеї, відзначає видання. Стане можливим зареєструвати обтяження на землю чи будинок не тільки за їх місцезнаходженням - наприклад, можна буде, перебуваючи в Києві, накласти арешт на продаж землі в Криму. У земельної ділянки залишиться тільки один номер - кадастровий, що скасовує необхідність присвоєння йому реєстраційного номера.

Співавтор законопроекту Андрій Пінчук запевняє, що мета документа - спростити реєстрацію для простих людей, уникнути збільшення кількості держслужбовців, подорожчання реєстраційних процедур та бюджетних витрат.

У Мін'юсті повідомили, що не мають наміру коментувати чергову лобістську ініціативу депутатів, поки вона не буде схвалена профільним комітетом Ради.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини