RU

Мін'юст займеться відшкодуванням збитків від анексії Криму

14.05.2014, 11:22
Мін'юст займеться відшкодуванням збитків від анексії Криму - Фото
Павло Петренко
У системі Міністерства юстиції буде створено спеціальний підрозділ, який буде займатися поверненням коштів, отриманих злочинним шляхом, та відшкодуванням збитків, викликаних анексією Російською Федерацією АР Крим. Про це заявив міністр юстиції України Павло Петренко на нараді в Генеральній прокуратурі на тему виявлення та повернення з-за кордону незаконно отриманих колишніми високопоставленими чиновниками коштів та інших активів.

Як повідомляє прес-служба Мін'юсту, на нараді було зазначено, що проблема повернення коштів, привласнених злочинним шляхом представниками колишньої української влади, - одне з головних завдань, яке зараз стоїть перед правоохоронцями та Мін'юстом.

"Мін'юст також займатися питанням відшкодування збитків, викликаних незаконною анексією української території Російської Федерацією. Оскільки питання повернення викрадених активів та відшкодування збитків безпосередньо між собою пов'язані. Ми можемо говорити про те, що деякі представники попередньої влади не лише мали відношення до тих подій, які відбувалися в Криму , а й здійснюють зараз фінансування сепаратистського руху на сході України", - зазначив Петренко.

"У ході розслідування нами всебічно вивчаються дані про незаконне заволодіння державним майном, неправомірного набуття права власності на земельні ділянки та їх відчуження, проведення незаконних фінансових операцій, присвоєння значних сум державних активів та їх подальшого протиправного виведення за межі України", - повідомив в.о. генпрокурора Олег Махніцький.

За словами генпрокурора, зараз слідчими встановлено ряд іноземних компаній, на які через фіктивні підприємства, зареєстровані на території України, були перераховані державні кошти.

"Мін'юст буде активно працювати з правоохоронними органами та іноземними юрисдикціями, щоб повернути кошти, незаконно вивезені попередньою владою", - зазначив Петренко.

На нараді було підкреслено, що левову частку роботи в частині повернення незаконно вивезених коштів необхідно виконати саме Міністерству юстиції,  на яке покладено здійснення захисту інтересів України в Європейському суді з прав людини, а також врегулювання спорів та розгляду у закордонних юрисдикційних органах справ за участі іноземних суб'єктів і України.

Підписуйтесь на аккаунт ЛІГАБізнесІнформ у Twitter і Facebook: в одній стрічці - все, що варто знати про політику, економіку, бізнес і фінанси.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини