RU

Мін'юст хоче розкрити всіх власників і засновників ЗМІ

11.07.2012, 16:12
Мін'юст хоче розкрити всіх власників і засновників ЗМІ - Фото
Міністр юстиції Олександр Лавринович
Міністерство юстиції України винесло на обговорення законопроект "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення прозорості відносин власності щодо засобів масової інформації".

Як повідомляє прес-служба Мін'юсту, завдання проекту - зведення до мінімуму можливості використання ЗМІ як важелів маніпулювання суспільною свідомістю і особистою думкою громадян, а також зміцнення та вдосконалення правових гарантій свободи слова та інформаційного суверенітету України, сприяння становленню цілісного загальнонаціонального інформаційного простору.

Законопроектом пропонується здійснювати державний контроль центральними органами виконавчої влади у сфері державної реєстрації друкованих засобів масової інформації для запобігання їх монополізації. А також здійснювати контроль органами Антимонопольного комітету України за дотриманням законодавства та недопущенням ними недобросовісної конкуренції. Передбачені підстави для відмови у державній реєстрації, якщо засновником порушуються гарантії від монополізації друкованих засобів масової інформації. Зобов'язується засновник в кожному випуску продукції інформаційних агентств надавати відомості про себе і співзасновників.

Проектом закону забороняється створення і діяльність телерадіоорганізацій, засновником або власником якої є нерезидент, зареєстрований в одній з офшорних зон, перелік яких затверджений Кабінетом міністрів. Зобов'язуються телерадіоорганізації щорічно до 31 березня оприлюднювати звіт про результати своєї діяльності. У звіті зазначено відомості про джерела фінансування телерадіоорганізації, зміна засновника або власника, розподіл часток її статутного капіталу або зміну акціонерів, які володіють пакетами акцій, керівника, складу виконавчого та наглядової органів телерадіоорганізації.

Законопроект також передбачає доповнення переліку вихідних даних друкованих засобів масової інформації відомостями про особу, відповідальну за випуск відповідного номера видання, випуску продукції інформаційних агентств відомостями про засновника і співзасновника.

З проектом закону можна ознайомитися на сайті Міністерства юстиції в рубриці "Обговорюємо законопроекти".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини