RU

Міжнародні експерти підготували економічні пропозиції для Януковича

01.03.2010, 09:30

Міжнародні експерти підготували економічні пропозиції для Януковича
У Вашингтоні, в Інституті міжнародної економіки імені Пітерсона, група незалежних експертів презентувала програму економічних реформ, яку, як вони вважають, новий Президент України Віктор Янукович (на фото)має виконати, щоб вивести країну з кризи. Робота над підготовкою пропозицій почалася ще у вересні минулого року, і в ній взяли участь понад 20 українських та іноземних економічних експертів.

Як повідомляє "Голос Америки", Андерс Аслунд, відомий економіст, який давно займається вивченням питань української економіки, був співголовою експертної комісії, що готувала пропозиції українському Президенту. На його думку, щоб провести необхідні реформи, насамперед у новому уряді має бути спеціальний орган, який буде займатися лише реформами.

"Жодне Міністерство в Україні не зможе здійснити великі реформи, оскільки вони всі концентрують свою увагу на рішенні поточних справ. Тому треба створити спеціальний орган, який би займався реформами. Ми назвали це комісією з реформ. І вона має бути створена в Кабінеті Міністрів на рівні заступника Прем'єр-міністра", - заявив він.

Колишній глава місії МФВ з питань України Джейла Пазарбазіолу вважає, що Україна як держава буде успішною економічно, якщо почне поважати закони ринкової економіки. "Для української влади однією з головних проблем є перехід від неефективної системи, де все субсидується державою, до системи, де тільки тим, кому потрібна допомога, надаються субсидії", - наголосила вона.

"Буде важливо також розширити базу тих, хто в Україні платить податки. Податкова система має працювати. Податки в Україні дуже високі, але їх платять небагато суб'єктів. Схема єдиного податку також має бути переглянута і працювати ефективніше", - переконана Дж.Пазарбазіолу.

У пропозиціях для нового Президента міжнародні експерти виокремили десять головних пунктів. Серед них перші п'ять, як розповів А.Аслунд, вимагають негайної уваги: "По-перше - реформа газової сфери, по-друге - треба, щоб Національний банк був повністю незалежним, по-третє - дотримання темпів інфляції, в-четвертих - формування збалансованого бюджету і по-п'яте - дерегуляція в бізнес-сфері".

На його думку, головне - щоб Президент ініціював проведення ключових реформ вже у перший рік при владі. "Якщо ви не зробите це на початку, коли у вас сильний політичний мандат, ви ніколи цього не зробите", - сказав А.Аслунд.

Нагадаємо, раніше Президент В.Янукович розпорядився створити Комітет з економічних реформ.

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини