RU

Місцеві влади судяться з державою через бюджети

01.02.2010, 09:15

Місцеві влади судяться з державою через бюджети

Влади одразу декількох українських міст судяться з державою за гроші на рахунках місцевих громад у Держказначействі, які заблоковані вже декілька місяців. Судові позови подали Чернігів, Полтава, Черкаси. За ними на черзі Запоріжжя, Вінниця, Донецьк.

Як повідомляє телеканал "1+1", гроші місцевих громад зберігаються у Держказначействі, але вже з грудня мери і губернатори зіткнулися з проблемою: їхні виплати заблоковані, гроші після подання платежів не видаються. Тепер заблоковані гроші перетворили місцеві влади у несумлінного боржника: кошти вони ніби мають, а за рахунками не платять.

Дніпропетровськ загрожує казначейству облогою і блокуванням приміщень. У Львові місцеві влади пригрозили дефолтом. Після цього міський голова Андрій Садовий зв'язався з Прем'єр-міністром Юлією Тимошенко, яка пообіцяла вирішити ситуацію. Місто отримало 130 млн. грн.

Водночас Перший віце-прем'єр-міністр Олександр Турчинов заявив, що неплатежі, - "це короткострокові затримки". "Усі ресурси відповідно до Бюджетного кодексу розподіляються і виконуються", - зазначив він. Чиновник пояснює ситуацію неприйняттям держбюджету, запропонованого урядом.

Водночас він вважає, що навіть за умови прийняття бюджету проблеми б не зникли. "Проект бюджету був представлений з діркою 150 мільярдів, то з якого дива б взялися гроші?" - заявив Перший віце-прем'єр.

Нагадаємо, Президент України Віктор Ющенко вважає незаконною затримку фінансування Кабінетом Міністрів витрат місцевих бюджетів.

Уряд Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини