RU

Мінтранс ознайомився з проектом будівництва тунелю під Дніпром

29.07.2008, 15:33

Заступник Міністра транспорту і зв'язку Вадим Гуржос ознайомився, під час зустрічі з президентом і представниками групи італійських будівельних компаній "Consorzio Leonardo", з пропозицією будівництва першого в Україні тунелю під Дніпром, яка розглядається як альтернатива будівництву Південного мосту, що є частиною Великої кільцевої автомобільної дороги та об'єднанням ділянки автомобільної дороги "Київ - Знам'янка" до с. Рогозів і далі до Борисполя.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Мінтрансзв'язку, презентація містить певні технічні характеристики тунелю та попередні приблизні розрахунки. Загальна довжина тунелю становить близько 7 км. Згідно з наданою Мінтрансзв'язку інформацією, 2-рівневий тунель складатиметься з 5-ти смуг, що дозволить автомобілям рухатися з максимальною швидкістю 100 км/год і забезпечить пропускну спроможність 170,4 тис. автомобілів за добу.

Розробники презентації зауважили, що будівництво тунелю матиме низку переваг перед будівництвом мосту, а саме: забезпечення більшої пропускної спроможності, меншої вартості обслуговування, меншої вартості будівництва (за попередніми розрахунками), відсутність впливу на річкове судноплавство та панораму міста. Існує також можливість 50% або 100%-вого залучення інвестицій будівельної компанії на концесійних засадах.

В. Гуржос зауважив, що для подальшого розгляду питання будівництва тунелю необхідно здійснити техніко-економічне обґрунтування такого проекту з метою його детального порівняння з проектом будівництва мосту.

"Consorzio Leonardo" є найбільшою групою компаній в Італії, що має значний досвід проектування та будівництва автомобільних доріг, мостів, тунелів тощо, до складу якої входять такі відомі будівельні організації, як "Impregilo", "Ghella", "Maire", "Seli", "Trevi".

Раніше КМДА представила на розгляд Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР) проекти двох автотранспортних тунелів у Києві: від вул. Фрунзе до вул. Чорновола (правобережний підхід до Подільського мостового переходу) і від пл.Перемоги до Броварського пр-ту.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини