RU

Мінфін закликав не вірити заявам Тимошенко про банк "Надра"

22.02.2011, 10:50
Мінфін закликав не вірити заявам Тимошенко про банк
cbddfd75e6530537af3ebdf8cf272690.jpg

Мінфін закликав не вірити заявам Тимошенко про банк "Надра"

Будь-які заяви лідера ВО "Батьківщина" Юлії Тимошенко щодо прийняття рішень урядом Миколи Азарова про виділення 3,5 млрд. грн. банку "Надра" є безпідставними і не відповідними дійсності. Про це сказано у заяві прес-служби Міністерства фінансів України.

У Мінфіні нагадують, що з травня по листопад 2009 року урядом Ю.Тимошенко за державні кошти придбані акції АКБ "Київ", ЗАТ "Укрексімбанк", "Родовід Банк" і АБ "Укргазбанк" на загальну суму 19,6 млрд. грн. Крім того, зазначають у Мінфіні, у січні-лютому 2010 року спрямовані на докапіталізацію ПАТ "Укрексімбанк" 6,4 млрд. грн.

"ГлавКРУ проведені ревізії ПАТ АКБ "Київ", "Родовід Банк" і АБ "Укргазбанк", за результатами яких встановлені численні порушення законодавства при використанні державних коштів, зокрема, необґрунтоване надання кредитів, оплата сумнівних юридичних і консультативних послуг у значних розмірах, реалізація основних коштів за заниженими цінами тощо", - сказано у повідомленні.

Отже, повідомляють у міністерстві, фінансове становище зазначених банківських установ продовжувало гіршати.

У Мінфіні наголошують, що урядом України під головуванням М.Азарова ніякі рішення щодо додаткової капіталізації банків не приймалися, і жодна копійка бюджетних коштів не була витрачена на зазначені цілі. "Тому будь-які заяви Ю. Тимошенко щодо прийняття рішень урядом М.Азарова про виділення 3,5 млрд. грн. банку "Надра" є безпідставними і не відповідними дійсності", - наголошується у повідомленні.

Нагадаємо, вчора лідер ВО "Батьківщина" Ю.Тимошенко заявила, що планує оскаржити у суді рішення Кабінету Міністрів про виділення 3,5 млрд. грн. на збільшення статутного капіталу банку "Надра".

Раніше НБУ запропонував МВФ набір рішень з порятунку націоналізованих банків, зокрема банку "Надра". Зокрема НБУ пропонує Кабміну збільшити капітал "Ощадбанку" на 3,5 млрд.грн. і потім на всю цю суму надати субординований борг банку "Надра", забезпечивши тим самим гарантію повернення бюджетних коштів. Аналогічну державному внеску суму в капітал банку повинні внести приватні інвестори (Дмитро Фірташ і Микола Лагун, - ред.), для яких оголошено додаткову емісію акцій банку.

На думку експертів, викуп акцій додаткової емісії дасть змогу власнику "Group DF" Д.Фірташу увійти у капітал банку.

Банки і банківські послуги: добірка новин>>>
Уряд Азарова: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини