RU

Мінфін за дорученням Януковича піддали безпрецедентній перевірці

06.10.2011, 16:16
Мінфін за дорученням Януковича піддали безпрецедентній перевірці - Фото
8b257feec3cbf4f3114b9cb558ca4e2c.jpg

Мінфін за дорученням Януковича піддали безпрецедентній перевірці

У Міністерстві фінансів України з понеділка, 3 жовтня, за дорученням президента України Віктора Януковича проходить комплексна перевірка діяльності міністерства, яка не має аналогів за своїми масштабами, із залученням великого числа представників різних відомств.

Як повідомляє "Дзеркало тижня" з посиланням на високопоставлене джерело в Кабінеті міністрів, після засідання Комітету з економічних реформ, яке відбулося в понеділок, Янукович попросив голову Мінфіну Федора Ярошенка залишитися, додавши при цьому фразу: "Я вже втомився вам робити зауваження". Мета міжвідомчої комісії - перевірка стану виконання Міністерством фінансів завдань, визначених актами і дорученнями президента щодо реалізації державної бюджетної, фінансової та митної політики.

Наразі близько 70 представників від Держфінінспекції (колишнє ГоловКРУ), Мінекономіки, Державної податкової служби (ДПС), Рахункової палати, Держказначейства, Міністерства юстиції, Інституту стратегічних досліджень, Контрольно-ревізійного управління Адміністрації президента займаються комплексною перевіркою діяльності Мінфіну.

Також в перевірці беруть участь співробітники СБУ, що з'ясовують адекватність реагування керівництва Мінфіну на сигнали нецільового використання бюджетних коштів та інших зловживань. Також перевіряється використання коштів Резервного фонду бюджету. При цьому Держфінінспекція (екс-ГоловКРУ), зі слів джерела, вперше отримала доступ в Міністерстві фінансів до документів, пов'язаних з рефінансуванням і рекапіталізацією банків, а також розміщенням облігацій. Примітно, що ніколи раніше Мінфін, під прикриттям держтаємниці, ці документи КРУ не передавав.

Планується, що ця перевірка триватиме до 19 жовтня.

Зі слів голови Контрольно-ревізійного управління адміністрації президента Анатолія Балюка, перевірка є плановою, оскільки проводиться згідно з указом президента, який був підписаний ще в серпні. Крім того, згідно з указом глави держави, крім Мінфіну в нинішньому році передбачені перевірки Державної митної служби (почнеться у п'ятницю 7 жовтня ц.р.), Держадміністрації річкового і морського транспорту, Запорізької, Житомирської, Луганської і Дніпропетровської областей, а також деяких інших відомств.

Нагадаємо, що про невдоволення Януковича діяльністю Міністерства фінансів і, зокрема, його голови Ярошенка, відомо давно. Ще на початку вересня повідомлялося, що Ярошенка можуть звільнити за невиконання доручень президента.

Віктор Янукович: біографія, новини>>>

Федір Ярошенко: біографія, новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини