RU

Мінфін розводить руками: Лівела працювала без мита за рішенням суду

09.09.2011, 12:37
Мінфін розводить руками: Лівела працювала без мита за рішенням суду - Фото
e6d6c2539a52679a5997226f1aacbeb4.jpg

Мінфін розводить руками: Лівела працювала без мита за рішенням суду
Компанія Лівела безмитно ввозила нафтопродукти на підставі рішення суду. У зв'язку з цим немає законних підстав для встановлення завданих нею збитків бюджету. Про це заявив міністр фінансів Федір Ярошенко, відповідаючи в ході часу питань до уряду на питання народних депутатів.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Ярошенко також зазначив, що відповідний орган виконавчої влади вживав всіх необхідних заходів для того, щоб оскаржити дане рішення суду. Він також наголосив, що з проблемою подібного ухилення від сплати податків стикалися всі уряди України.

Водночас, з його слів, прийняття Податкового кодексу і змін до Бюджетного кодексу істотно обмежили можливість використання подібних схем ухилення від сплати податків.

Нагадаємо, Антимонопольний комітет України проводив розслідування питання масованого імпорту нафтопродуктів в минулому році через підприємство Лівела. Цю компанію звинувачували в тому, що наприкінці минулого року вона без належного митного оформлення завезла паливно-мастильні матеріали і зайняла монопольне положення на ринку бензинів. Антимонопольний комітет України заявив, що через ввезення нафтопродуктів без сплати акцизу і ПДВ підприємством Лівела державний бюджет в 2010 році втратив близько 3 млрд.грн. За наявними даними, останнім часом Лівела контролювала 40-50% всього ринку нафтопродуктів в Україні.

ДП Лівела - дочірнє підприємство україно-польського спільного підприємства ТОВ Тайстра, яке в судовому порядку добилося права на імпорт нафти і нафтопродуктів, природного і зрідженого газу, а також електроенергії без сплати ПДВ, акцизного збору та ввізного мита. Приймаючи дані рішення, суди керувалися нормами закону "Про захист іноземних інвестицій", прийнятого в 1992 році, згідно з яким підприємства з іноземними інвестиціями мають гарантії держави, діючі на момент здійснення інвестицій.

Ринок газу, нафти і нафтопродуктів: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини