RU

Мінфін блокує скасування обмежень на експорт зерна, - ЗМІ

31.08.2011, 10:34
Мінфін блокує скасування обмежень на експорт зерна, - ЗМІ - Фото
459db9fab3b50da3f64212c9826a8916.jpg

Мінфін блокує скасування обмежень на експорт зерна, - ЗМІ

Уряд виявився не готовим скасувати мито на експорт зерна, через яке Україна зараз втрачає позиції на світовому ринку. Про це пише сьогодні КоммерсантЪ Украина.

Як стало відомо виданню, проект рішення був заблокований Мінфіном - в міністерстві посилаються на домовленості з МВФ, в рамках яких державі небажано відмовлятися від такої статті поповнення бюджету.

Дія мита на експорт зерна, скоріш за все, збережеться до кінця року, заявив виданню міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк. "У нас є ще тиждень на переговори з Мінфіном та Мінекономіки, але думаю, до кінця цього року нічого не зміниться", - зазначив міністр. Саме Мінфін не підтримав ідею скасування мита, стверджує джерело в міністерстві.

"Наш проект зі скасування мита приречений на провал. Мінфін посилається на домовленості з МВФ при підписанні кредитної угоди, за якими державі не треба відмовлятися від прибутків до бюджету", – повідомило високопоставлене джерело в Мінагропроді. За підрахунками міністерства, при прогнозі виробництва зерна в 50 млн. т і експорті 24 млн. т надходження до бюджету в 2011/12 маркетинговому році можуть скласти більше 4 млрд.грн.

Видання нагадує, що мито на експорт зернових було введено з 1 липня – держава побоювалася, що через те, що ціни на зерно в світі значно вище, ніж в Україні, з країни буде вивезено дуже великий обсяг продукції. В результаті експорт з України практично припинився – в липні було зафіксовано його зниження в п'ять разів, до 300 тис. т, у порівнянні з 1,5 млн. т в червні. Зернотрейдери пояснюють, що не можуть конкурувати з компаніями з РФ, оскільки російське зерно мінімум на $30/ т дешевше українського.

Зараз встановлено мито на пшеницю в розмірі 9% від контрактної ціни (але не менше 17 євро/т), кукурудзу – 12% (не менше 20 євро/т), ячмінь – 14% (не менше 23 євро/т). На минулому тижні в Мінагрополітики заявили, що розробили проект змін до закону "Про митний тариф", що передбачає скасування мита.

Нагадаємо, раніше Присяжнюк заявляв, що прем'єр-міністр доручив першому віце-прем'єру, Мінагропроду та Міністерству фінансів вивчити ситуацію і подати пропозиції щодо активізації експорту зернових.

Агропромисловий комплекс: всі новини>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини