RU

Мінекономіки пропонує встановити розміри мінімальних цін на алкоголь

18.07.2008, 14:02

Відділ політики регулювання внутрішнього споживчого ринку Міністерства економіки України запропонував ухвалити розміри мінімальних цін на окремі різновиди алкогольних напоїв вітчизняного виробництва, які реалізовуються в Україні підприємствами оптової та роздрібної торгівлі, ресторанного господарства, підприємствами-виробниками незалежно від форм власності, і фізичними особами-підприємцями. Про це йдеться у проекті постанови Кабінету Міністрів України від 18 липня 2008 року.

За твердженням авторів проекту постанови, метою запровадження мінімальних оптово-відпускних та роздрібних цін на алкогольні напої вітчизняного виробництва є боротьба з їх тіньовим виготовленням та обігом, яка направлена суто на регулювання внутрішнього ринку і не передбачає жодних преференцій для вітчизняних товаровиробників або імпортерів - учасників ринку, не обмежує експорт продукції.

Автори документу також вважають, що встановлення мінімального рівня цін на алкогольні напої є ефективним інструментом витіснення з легального ринку алкогольних напоїв, виготовлених у тіньовому секторі (без сплати належних податків у повному обсязі). Втрата цінової переваги алкогольних напоїв тіньового походження створить умови, за яких вони не зможуть активно реалізовуватися в роздрібних мережах. Тобто при однакових цінових умовах легально виготовлена продукція за якісними показниками отримує перевагу над продукцією тіньового походження.

Таким чином, пропонується встановити наступні розміри мінімальних цін на окремі види алкогольних напоїв вітчизняного виробництва (за 1 літр 100-відсоткового спирту): мінімальна оптово-відпускна ціна на горілку, горілку особливу та лікеро-горілчані вироби – 58,33 грн., мінімальна роздрібна ціна – 70,00 грн.; на 3-и зірковий коньяк – 104,17 грн. та 125,00 грн. відповідно; на коньяк зі спеціальними назвами – 116,67 грн. та 140,00 грн. і на 5-ти зірковий коньяк – 133,33 грн. та 160,00 грн.

Також пропонується закріпити за Міністерством аграрної політики та Міністерством економіки України обов'язок затверджувати порядок застосування мінімальних цін на алкогольні напої вітчизняного виробництва та зміни до них.

Крім того, згідно із проектом, Рада Міністрів Автономної Республіки Крим, обласні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації мають забезпечити у п'ятиденний термін проведення інвентаризації на підприємствах роздрібної торгівлі, які реалізують горілку, лікеро-горілчані вироби та коньяки вітчизняного виробництва, і у випадку застосування ними цін у розмірі, нижчому від мінімального, організувати проведення дооцінки продукції відповідно до законодавства.

Міністерству економіки України, Державній податковій адміністрації України, Раді Міністрів Автономної Республіки Крим, обласним, Київській та Севастопольській міським державним адміністраціям також пропонується встановити контроль за дотриманням державної дисципліни цін та правил торгівлі у сфері обігу алкогольних напоїв.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини