RU

Мінекономіки назвало причини січневої інфляції

08.02.2010, 14:40

На збільшення споживчих цін у січні 2010 року вплинув сезонний чинник - подорожчання товарів молочної групи і плодоовочевої продукції. Додатковим чинником стало невиправдане зростання цін на цукор і паливно-мастильні матеріали. Про це йдеться у повідомленні Міністерства економіки України.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ у прес-службі Мінекономіки, січень сезонно є одним з місяців, який має найбільшу інфляційну динаміку.

"Проте індекс споживчих цін, який становив 101,8%, виявився істотно нижчим порівняно з попереднім роком - 102,9%. Незважаючи на створення під час політичної нестабільності додаткових потужних стимулів розігрівання цінової динаміки на споживчому ринку, ситуація залишилася керованою", - зазначають у Мінекономіки.

Так, індекс споживчих цін у середньорічному обчисленні (зміна цін до відповідного періоду попередньої частки) знизився з 115,9% в грудні 2009 року до 111,1% у січні, що свідчить про зниження інфляційного фону, оскільки зазначений індекс згладжує сезонні чинники і відображає безперервну динаміку цін.

Динаміка поточного індексу споживчих цін (зміна цін до відповідного місяця попереднього року) також свідчить про істотне уповільнення інфляційних процесів в економіці: зазначений індекс знизився на 1,2 процентних пункту (з 112,3% у грудні 2009 року до 111,1% у січні 2010 року).

Уряд Тимошенко: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини