RU

Мінекономіки бачить ознаки поліпшення ситуації в країні

07.04.2009, 13:01

Міністр економіки України Богдан Данилишин констатує ознаки поліпшення економічної ситуації в країні.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Мінекономіки, зокрема, Б.Данилишин відзначив, що антикризові заходи уряду і Національного банку України, постійний контроль за недопущенням необґрунтованого підвищення цін дозволили уникнути стагфляційного сценарію в Україні.

"Одним з індикаторів переходу економіки країни з фази рецесій у фазу стабілізації з подальшим зростанням виробництва є динаміка цін. Саме цінові індекси фіксують нові рівні рівноваги між попитом і пропозицією, а також дають сигнали виробникам щодо ступеня активності в суспільстві і економіці", - вважає Міністр економіки.

За його словами, якщо в період поглиблення кризи (кінець 2008 року - початок 2009 року) на фоні падіння цін виробників, динаміка споживчих цін прискорилася, що свідчило про перехід економіки країни в фазу стагфляції, то в цінових індексах лютого-березня зафіксовано перші ознаки поліпшення ситуації в країні.

Б.Данилишин відзначив, що, незважаючи на складну економічну ситуацію, у березні збережено тенденцію подальшого уповільнення зростання споживчих цін до 1,4% (1,5% в лютому і 2,9% в січні). У січні-березні індекс споживчих цін становив 105,9% проти 109,7% відповідного періоду 2008 року, коли мала місце інерція інфляційного розігрівання кінця 2007 року.

Богдан Данилишин: біографія і добірка новин>>>

Фінансова криза: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини