RU

МінАПК: інтервенція з Аграрного фонду забезпечить стабільні ціни на хліб

16.02.2011, 12:55

МінАПК: інтервенція з Аграрного фонду забезпечить стабільні ціни на хліб

Ціни на борошно зростати не будуть. Про це повідомив директор Департаменту розвитку аграрного ринку Міністерства аграрної політики і продовольства України Анатолій Розгон після селекторної наради, присвяченої ціновій ситуації на ринку борошна.

За його словами, щоб запобігти зростанню цін на борошно і хліб, уряд прийняв рішення про інтервенцію борошна з Аграрного фонду.

"Ціни на пшеницю зросли у середньому на 5-7%, борошно за останній місяць зросла на 6 %. Цю тенденцію ми відзначили і вона була прогнозована, ми її моніторимо, оскільки це може вплинути досить негативно на ціни на хліб. Тому це питання перебуває у полі зору не тільки Міністерства аграрної політики, але й всього уряду", - наголосив він.

А.Розгон повідомив, що для запобігання зростанню цін на борошно і хліб уряд прийняв рішення про інтервенцію борошна з Аграрного фонду. "З понеділка держава вийде з інтервенцією, і просто ті, хто захоче збільшити ціни, їхнє борошно не матиме великого попиту, за винятком хлібопекарень, які печуть виключно комерційний хліб, що не має ніякого стосунку до державного регулювання", - зазначив представник МінАПК.

За його словами, сьогодні ціни на борошно досягли свого максимуму і зростати більше не будуть. Незначне подорожчання можливе лише у роздрібній торгівлі і для потреб кондитерської промисловості. Водночас ціни на борошно для хлібопеків будуть залишатися стабільними і, відповідно, хліб дорожчати не буде. Оскільки на сьогоднішній день, згідно з Законом "Про ціни і ціноутворення", борошно вважається соціальним продуктом. Зміна цін на борошно підлягає декларуванню, тому виробникам борошна, перш ніж збільшити ціни, треба буде знайти серйозні аргументи, щоб обґрунтувати це подорожчання.

Роздрібна торгівля, ритейл: добірка новин>>>
Харчова промисловість: добірка новин>>>
Агропромисловий комплекс: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини