RU

Мінагрополітики обіцяє забезпечити продовольчу безпеку

01.10.2010, 13:00
Мінагрополітики обіцяє забезпечити продовольчу безпеку - Фото
eed72a7298c42ab8d76f96be3277351f.jpg

Мінагрополітики обіцяє забезпечити продовольчу безпеку

Обсяги виробництва сільськогосподарської продукції у поточному році дають змогу повністю забезпечити продовольчу безпеку країни. Про це заявив сьогодні на прес-конференції Міністр з питань агропромислового комплексу Микола Присяжнюк.

"Обсяги виробництва сільгосппродукції для забезпечення продовольчої безпеки у нас є в повному обсязі, і неспокою з приводу того, що буде яка-небудь проблема у будь-якому сегменті забезпечення продуктами харчування, немає", - зазначив М.Присяжнюк, якого цитує кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Також міністр навів дані з виробництва і споживання основних сільгосппродуктів. Зокрема у поточному році Україна виробила продовольчої пшениці 10,3 млн. тонн, тоді як внутрішнє споживання не перевищує 5 млн. тонн; гречки – 168 тис. тонн, споживання 140 тис. тонн; соняшникова олія - 2,9 млн. тонн, споживання - 700 тис. тонн; цукор зроблено 2 млн. 150 тис. тонн, споживання 1,8 млн. тонн; овочів – 7,3 млн. тонн, споживання - 5 млн. тонн; картоплі – 18 млн. тонн, споживання - 6 млн. тонн; молоко - 11,1 млн. тонн, споживання - 9,1 млн. тонн; яєць – 16 млрд. штук, споживання - 12,9 млрд. штук.

Єдиним продуктом, за яким міністр відзначив дисбаланс, залишається м'ясо. "Ця галузь на сьогоднішній день ще залишається експортозалежною. Цього року експорт м'яса становитиме 300-310 тис. тонн", - сказав М.Присяжнюк, додавши, що імпорт м'яса проходить у нормальному режимі, без якого-небудь державного впливу.

"Про що це свідчить і чому я так детально зупинився на цифрах? Щоб всі ті виклики емоційні, сезонні, політичні, які ми спостерігаємо сьогодні, щоб вони не підігрівали ситуацію. Статистика - річ вперта, цифри реальні, жодної загрози продовольчої безпеки немає", - наголосив міністр.

Агропромисловий комплекс: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини