RU

Мін'юст негайно розбереться з ініціативою НБУ "копати" під клієнтів

23.03.2009, 14:52

Міністерство юстиції сьогодні ж розбереться з ініціативою НБУ із перевірки персональної інформації клієнтів, які збираються здійснювати банківські операції з великими сумами. Про це заявив Міністр юстиції Микола Оніщук.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, М.Оніщук наголосив: "Я сьогодні терміново, зокрема, як член ради Нацбанку, а не тільки як Міністр юстиції, перевірю обґрунтованість і достовірність цієї інформації, і буду реагувати. У тому числі, можливо, для початку дам рекомендацію щодо відкликання такого листа, якщо він дійсно був направлений".

М.Оніщук вважає, що якщо це постанова правління НБУ, то вона мала б бути направлена у Мін'юст, оскільки зачіпає конституційні права і свободи громадян. "У Міністерство юстиції такий документ не надходив і, швидше усього, йдеться не про нормативно-правовий акт Національного банку України. Якщо такий документ дійсно було видано, то він повинен був бути направлений до нас, і ми дуже ретельно проаналізуємо, чи не порушуються цією постановою гарантовані права і свободи громадян України", - відмітив він.

За словами М.Оніщука, якщо ці заходи передбачені рекомендаційним листом Нацбанку комерційним банкам, то подібний лист ніяких правових наслідків за собою не спричиняє відносно третіх осіб - в цьому випадку клієнтів банків.

Микола Оніщук: біографія і добірка новин>>>
Банки і банківські послуги: добірка новин>>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини