RU

Міллер запевнив, що суперечка з Україною не перешкодить постачанню газу в ЄС

24.11.2008, 12:24

Голова правління відкритого акціонерного товариства "Газпром" Олексій Міллер запевнив європейських споживачів у тому, що російська газова монополія гарантує надійне постачання газу до країн Європейського Союзу незалежно від результату перемовин з Україною. Про це він заявив в інтерв'ю німецькому виданню "Handelsblatt".

Як передає "Deutsche Welle", О.Міллер зазначив, що Україна неодноразово запевнила "Газпром" у тому, що буде дотримуватися всіх транзитних зобов'язань. До того ж він відкинув обвинувачення в тому, що Росія використовує газ як політичну зброю.

За словами О.Міллера, "Газпром" цілий рік вів перемовини з Україною і домовився про поступове збільшення ціни на газ до 2011 року. Однак договори не можуть бути підписані, оскільки не погашені борги. О.Міллер вважає, що на Заході є тенденція, як він зазначив, "демонізувати" країни, які добувають газ.

Нагадаємо, що на минулому тижні виник новий скандал між Росією і Україною через заборгованість НАК "Нафтогаз України" за спожитий російський газ. Зокрема Президент Російської Федерації дав розпорядження голові правління російської газової монополії "Газпром" Олексію Міллеру стягнути борг за газ з України. "З боргом України треба остаточно визначитися і стягнути його або в добровільному порядку, або в примусовому - так, як це встановлено чинним законодавством", - сказав Д.Медведєв.

У свою чергу О.Міллер повідомив Президенту РФ, що український борг за російський газ становить $2,4 млрд.

Тим часом, Прем'єр Юлія Тимошенко наполягає на тому, що "Газпрому" за постачання газу заборгувала компанія "Росукренерго", і Україна до цих боргів стосунку не має.

Також нагадаємо, що спори через ціни і заборгованість за поставлений газ між Російською Федерацією, яка забезпечує 25% потреби Європи в газі, і Україною, через територію якої проходить 80% російського газового експорту, призвели до перебоїв у постачаннях "блакитного палива" в ЄС в січні 2006 році.

Досьє на Олексія Міллера >>>

Довідка про ВАТ "Газпром" >>>


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини